Hood: Outlaws & Legends przedstawia klasę Mistyka

Twórcy z Sumo Digital przedstawili nam już Huntera, Rangera i Brawlera. Wczoraj za pośrednictwem serwisu IGN dowiedzieliśmy się więcej o czwartej i ostatniej klasie – Mystic. Mimo najbardziej fantastycznej do tej pory nazwy ta klasa stąpa twardo po ziemi i nie w głowie jej czary i magia.

25 marca 2021
Na skróty
  • Zaprezentowano Mistyka, ostatnią klasę postaci z gry Hood: Outlaws & Legends.
  • Nowy bohater będzie pełnił rolę ofensywnego wsparcia i rozpoznania.
  • Dzięki swoim umiejętnościom zapewni zwiad oraz uleczy siebie i sojuszników.

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o Hoods: Outlaws & Legends, to jest to sieciowa gra kooperacyjna, w której będziemy starali się obrabować bogatych, jednak oprócz nas na łupy skusi się również drużyna przeciwna. W skrócie jest to Payday w średniowiecznym settingu Robin Hooda z dodatkową drużyną przeciwną, która nie chce się dzielić skarbem. Do tej pory poznaliśmy trzy klasy, a wczoraj oficjalnie zaprezentowaną ostatnią – Mistyka.

Mystic – zdradzony inkwizytor w drużynie Robin Hooda

Tytułowy mistycyzm nowej klasy nie opiera się wbrew pozorom na wiedzy tajemnej, a silniej i gorliwiej wierze, która została wykorzystana przez jego zwierzchników, gdy wciąż był członkiem świętej inkwizycji. Zdradzony przez swoich możnych dołącza do drużyny Robin Hooda, by wesprzeć ją swoimi umiejętnościami leczenia, kontroli tłumu i nade wszystko wiernym kiścieniem (lub cepem bojowym, z angielskiego flail).

Podstawowa broń mistyka pozwala mu na prowadzenie zaciętej walki na krótkim i średnim dystansie. Ciężki atak kiścieniem spowoduje wyrzucenie głowicy broni do przodu, skutkując chwilowym ogłuszeniem przeciwnika. Zanim jednak dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, bohater może skorzystać z granatu z trucizną, która zmniejsza pole widzenia przeciwników i obniża ich kondycję. Tę ostatnią mistyk sam odzyskuje szybciej dzięki swojej umiejętności Respire. Zdolność ostateczna pozwala mu natomiast dostrzegać przeciwników przez ściany i obiekty oraz leczyć siebie i pobliskich sojuszników, zatem świetnie sprawdzi się w podejściu cichym, jak i „huzia na Józia”.

Hood: Outlaws & Legends – stwórz swojego banitę

Jak przystało na grę sieciową, tytuł będzie oferował szerokie możliwości dostosowania swojego bohatera zarówno pod względem wizualnym, jak i czysto gameplayowym. W związku z tym granaty z trucizną będziemy mogli wymienić na leczące, a sam bohater będzie miał sposobność odblokowania umiejętności swoistego wampiryzmu, która pozwoli mu odzyskiwać zdrowie w wyniku zadanych obrażeń.

Jeśli nie możecie się już doczekać, by okradać bogatych i (miejmy nadzieję) oddawać ubogim, to legendę Sherwood będziecie mogli poczuć już 7 maja.

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!