fbpx

Kerbal Space Program 2 mniej popularny od swojego poprzednika? Tak przynajmniej pokazują dane

6 marca 2023,
16:59
Jacek Kowal
Postacie z gry Kerbal Space Program na tle fajerwerków

Od nieco ponad tygodnia możemy grać w Kerbal Space Program 2. Kontynuacja hitu z 2011 roku jest dostępna we wczesnym dostępie, ale gracze i tak narzekają na liczne błędy i słabą ilość klatek na sekundę. Aktualnie na Steamie tytuł ma ponad 10 tysięcy recenzji, a jego opinia jest „mieszana”. Zapewne to jest powodem, dla którego gracze powracają do oryginalnego tytułu.

Kerbal Space Program ma więcej graczy niż nowa odsłona

Zgodnie z niezależnym serwisem SteamDB w ciągu ostatniej doby w oryginalny Kerbal Space Program grało ponad 8600 osób, a jego świeżą kontynuację zaledwie 3640. Jest to o tyle ciekawe, że w momencie swojej premiery „dwójka” w momencie swojej premiery odnotowała 25 724 amatorskich inżynierów kosmonautyki, czym przebiła „jedynkę” o około 6000 graczy.

Wyniki KBS i KBS2
Źródło: SteamDB

Jednak nie trwało to długo, ponieważ wielu pilotów porzuciło Kerbal Space Program 2 na rzecz dopracowanego oryginału. Oczywiście przed wypuszczeniem gry we wczesnym dostępie jej twórcy obiecali, że dołożą wszelkich starań, by sprawnie rozwiązywać zgłaszane problemy. Dlatego następna aktualizacja ma się pojawić w ciągu kilku tygodni i wnieść sporo poprawek.

Wśród zmian możemy oczekiwać zmian w optymalizacji, fizyce lotu, środowisku i interfejsie użytkownika. Czy patch rozwiąże wszystkie problemy? Wątpliwe, ale zobaczymy.