Hogwarts Legacy: Jak otwierać zamki? Kłódki na drzwiach i Alohomora

W pewnym momencie swojej przygody na pewno natrafisz na zamknięte drzwi, których otwarcie będzie stanowiło tajemnicę. W Hogwarts Legacy, jak otwierać zamki trzeba się dowiedzieć. W tym poradniku piszemy, jak otwierać kłódki na drzwiach i do czego służy Alohomora.

22 marca 2023

Hogwarts Legacy: Jak otwierać zamki? Na pewno nie kluczem!

W Hogwarts Legacy kłódki na drzwiach na początku rozgrywki mogą stanowić pewien problem. Może się okazać, że do zamkniętych drzwi nie ma klucza, a co gorsza – kłódki mają jakieś tajemnicze poziomy.

W Hogwarts Legacy trzeba poznać sposób, jak otwierać zamki
Zamknięte drzwi to w Hogwarts Legacy norma

Rozwiązanie tej zagadki może być prostsze, niż się wydaje. Wystarczy pomóc pewnej osobie i nauczyć się dzięki temu jednego pomocnego zaklęcia. Zaklęciem tym jest Alohomora.

W Hogwarts Legacy Alohomora otwiera drzwi do wielu ukrytych pomieszczeń

Żeby poznać sekret pozwalający otwierać zamki wystarczy skupić się na głównym wątku fabularnym Hogwarts Legacy. Jak otwierać zamki pokaże nam woźny Hogwartu, Gladwin Moon, który po osiągnięciu odpowiedniego postępu fabularnego wyślę do nas sowę z prośbą o pomoc. Po jej odebraniu pojawi się misja „Księżycowa niedola woźnego”.

Woźny Hogwartu, Gladwin Moon
Misja od Gladwina jest niezbędna, jeśli chcesz swobodnie eksplorować Hogwart i jego okolice

Przez misję przeprowadzi nas sam woźny, który poprosi nas o zdobycie kilku figurek Demimoza. Biedny mężczyzna sam boi się tego wykonać – panicznie boi się stworzeń przedstawianych przez figurki.

Figurki Demimozów
Figurki Demimozów możesz zbierać tylko w nocy

Żeby wykonać misję, Gladwin nauczy nas zaklęcia otwierającego zamki w Hogwarts Legacy: Alohomora.

Hogwarts Legacy: Jak otwierać zamki wyższego poziomu?

Niestety podstawowa wersja zaklęcia otwierającego podoła tylko zamkom pierwszego poziomu. Tutaj rodzi się kolejne pytanie dotyczące Hogwarts Legacy: Jak otwierać kłódki na drzwiach o poziomie wyższym od pierwszego?

Drugi poziom zamka
Za zamkami drugiego i trzeciego poziomu kryją się ciekawsze nagrody

Odpowiadamy: skup się na zadaniu „Człowiek za księżycami”. Quest polega na przynoszeniu woźnemu kolejnych figurek, które rozrzucone są po świecie gry. W zamian za odpowiednią ich ilość Moon nauczy cię kolejnych dwóch poziomów zaklęcia.

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!