Helldivers 2 osiągnęło kolejny kamień milowy. Sony potwierdziło wyniki sprzedażowe gry

14 maja 2024,
16:30
Arek Grabowski
Postać z Helldivers 2 na pustynnej mapie

Helldivers 2 przez cały czas od premiery radzi sobie świetnie. Jedyną sporą kontrowersją było wprowadzenie konieczności zalogowania się do konta Sony na PC, za co twórcy przeprosili. Sony opublikowało wyniki sprzedażowe za 2023 rok fiskalny. Dzięki nim poznaliśmy liczbę sprzedanych kopii Helldivers 2 na PC oraz PlayStation 5. Podczas ostatniej telekonferencji Sony potwierdzono, że przekroczono 12 milionów egzemplarzy.

Taki wynik udało się osiągnąć od premiery, która miała miejsce 8 lutego tego roku. To zsumowane wyniki sprzedażowe z PC oraz PlayStation 5.

Helldivers 2 wyznacza nowe rekordy w branży

Gra przekroczyła rekord sprzedażowy God of War Ragnarok, co potwierdził dyrektor generalny Sony, Hiroki Totoki. To najszybciej sprzedający się tytuł wydany na PlayStation w historii firmy. Helldivers 2 jest także największą dotychczas premierą, jeśli chodzi o PC.

Warto zauważyć, że twórcy ciągle przygotowują nową zawartość i kolejne ciekawe rozwiązania. Potencjalnie gra otrzyma także większe rozszerzenie, które wprowadzą ogrom zawartości lub nawet nowe tryby. Popularność wciąż nie maleje – Sony stara się utrzymać „falę” stale przypływających graczy.