Ubisoft rozdaje darmowe gry i dodatki – instrukcja i pełna lista

16 grudnia 2020,
18:04
Franciszek Ciechowski

Ubisoft postanowił nieco zaszaleć i swoją listę darmowych gier firma ponownie uzupełniła o kolejne pozycje i dodatki. Wszystko to z okazji zbliżających się Świąt, których wyczekiwanie tym samym stało się dla wielu graczy (szczególnie tych polujących na gamingowe okazje) nieco mniej uciążliwe. Poniżej prezentujemy wam listę darmowych gier oraz DLC, które Ubisoft udostępnia w obecnej chwili, włącznie z najnowszymi, bożonarodzeniowymi aktualizacjami.

Eivor z Assassin's Creed Valhalla

Francuski producent wielokrotnie już dał się poznać jako hojny w kwestii darmowych gier i dodatków. Jakiś czas temu mogliśmy złapać za darmo The Division. Kilka dni później na promocję trafił też Far Cry 3: Blood Dragon. Co prawda ta druga akcja była z założenia kierowana do mieszkańców Chin, jednak wystarczyło zaledwie parę kliknięć, żeby na chwilę odwiedzić Państwo Środka i dostać swoją kopię gry. Darmowe tytuły pojawiają się na Ubisoft Connect tak często, że kolejne prezenty były jedynie kwestią czasu. I oto nadeszła pora na świąteczne rozdawnictwo Ubisoftu!

Świąteczna promocja Ubisoftu, czyli darmowe gry i DLC na każdy dzień

Marka odpowiedzialna między innymi za serię Assassin’s Creed wystartowała z akcją Ubisoft’s Happy Holidays, w ramach której od 14-stego do 18-stego grudnia gracze, którzy odwiedzą witryny przypisane do codziennych promocji, mogą zgarnąć specjalne upominki w postaci darmowych gier, elementów kosmetycznych, dodatków bądź DLC. Do tej pory wydawca obdarował nas następującymi prezentami:

  • Anno 1701 – pełna wersja gry na PC (19 grudnia – niespodzianka)
  • Hyper Scape – pakiet dodatków śnieżnej surferki Nahari (18 grudnia)
  • Trials Rising – pełna wersja gry na PC (17 grudnia)
  • Watch Dogs: Legion – strój Power Suit wraz ze specjalną maską Ubisoft (16 grudnia)
  • Starlink: Battle for Atlas – pełna wersja gry na PC (15 grudnia)
  • Assassin’s Creed Valhalla – pakiet Żeglarza dla osady, a także legendarny strój Bayeka dla Eivora (14 grudnia)

By odbierać upominki, każdego dnia należy wejść na odpowiednią, przeznaczoną w tym celu stronę. Linki do wszystkich codziennych „wydań” Happy Holidays (które codziennie na bieżąco dodajemy oraz aktualizujemy) znajdziecie poniżej. Po otworzeniu się witryny z aktualną promocją, wystarczy wcisnąć przycisk służący do odebrania danej nagrody i zalogować się na swoje konto Ubisoft. Jak informuje wydawca, produkty trafią wprost do naszych ekwipunków maksymalnie w przeciągu tygodnia, a na nasz adres mailowy przypisany do profilu zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem.

Odbierz wszystkie upominki za jednym razem (oraz grę Anno 1701)!

19-stego grudnia Ubisoft zaskoczył nas dodatkową okazją do zgarnięcia świątecznych prezentów. Przez kolejne dwa dni każdy zainteresowany będzie miał możliwość nadrobienia wszystkich przegapionych rozdawnictw z minionego tygodnia. Dodatkowo, firma zafundowała nam jeszcze jedną bezpłatną produkcję! Mowa tu o Anno 1701 (PC), kultowej grze strategiczno-ekonomicznej spod skrzydeł studia Related Designs, w której rozgrywka koncentruje się na tworzeniu i rozwijaniu nadmorskich osad. Tytuł – mimo, że na dzień dzisiejszy już nieco wiekowy, wszak swoją premierę miał w roku 2006 – wciąż potrafi dostarczyć wiele frajdy (szczególnie miłośnikom gatunku). Pospieszcie się i wbijajcie na stronę przeznaczoną do odebrania nagród.

Ogłoszenie firmy o rozdawnictwie ostatniej szansy wraz z Anno 1701

Hyper Scape – prezenty śnieżnej surferki Nahari

Pakiet dodatków został udostępniony do odebrania na stronie pod tym adresem. Snowboard, szybka ścieżka oraz pistolet D-Tap były ostatnimi dodatkami, które firma postanowiła przekazać graczom w ramach wydarzenia Happy Holidays (przynajmniej oficjalnie).

Pakiet dodatków do Hyper Scape

Trials Rising Standard Edition – pełna wersja gry na PC

Grę odebrać można było wchodząc na tę stronę. Trials Rising to tytuł, który został udostępniony w ramach czwartego dnia trwania promocji (17 grudnia).

Trials Rising za darmo w promocji Ubisoftu

Watch Dogs: Legion – strój Power Suit, maska Ubisoft

Strona do odbioru stroju i maski udostępnionej w trzecim dniu promocji (16 grudnia) znajduje się pod tym adresem. Większość upominków można odbierać mniej więcej do godziny 14:00 następnego dnia, kiedy to miejsce starego gifta zastępuje nowa gra bądź dodatek.

Darmowy strój i maska do gry Watch Dogs: Legion ze świątecznej promocji Ubisoft

Starlink: Battle for Atlas – cyfrowa edycja pełnej wersji gry na PC

Strona z nagrodą z drugiego dnia (15 grudnia) dostępna jest tutaj. Pamiętajmy jednak, że omawiane promocje są aktywne tylko przez jedną dobę, zatem niestety nie można nadrabiać przegapionych okazji z poprzednich dni. Poniższe pozycje zostawiamy wam natomiast w celach informacyjnych (całkowicie wbrew dewizie: „Czego oko nie widzi, tego sercu nie żal).

Tweet Ubisoftu z darmową grą Starlink: Battle for Atlas

Assassin’s Creed Valhalla – pakiet Żeglarza dla osady, legendarny strój Bayeka dla Eivora

Pierwszy prezent (14 grudnia) można było odebrać z kolei na tej stronie. Jak widać całe wydarzenie rozpoczęło się bardzo przyjemnie i mamy nadzieję, że podobnie się skończy. Kto wie, może czeka na nas pełna wersja którejś z odsłon serii o zakapturzonych skrytobójcach?

Promocyjne dodatki do Assassin's Creed: Valhalla

Ubisoft Connect – darmowe gry spoza Happy Holidays dostępne do pobrania

Co prawda póki co większych tytułów za darmo nie ma zbyt wiele, ale to nie znaczy, że Ubisoft nie przygotował nic dla tych, którzy bardziej pilnują swojego budżetu. Specjalnie dla was przyjrzeliśmy się tytułom, które są w stałej darmowej ofercie. Ubisoft Connect obecnie proponuje nam 4 tytuły free-to-play:

  • Hyper Scape
  • Trackmania,
  • Might & Magic: Chess Royale
  • Rabbids Codin

Hyper Scape

To świeża propozycja battle royale od montrealskiego studia Ubisoftu. Jest dostępna na PC, PS4 i Xbox One. Jak zwykle, wszystko sprowadza się do 100 graczy zrzuconych na stale pomniejszającą się mapę. Jednak by wygrać, nie wystarczy pokonać innych graczy. W ostatnim sektorze pojawia się korona. Wygrywa ten, komu uda się utrzymać ją przez 45 sekund.

Rabbids Coding

Ostatnia propozycja jest skierowana raczej do młodszych graczy. Króliki z Raymana wracają z dobrego powodu — by pomóc najmłodszym zacząć przygodę z programowaniem. Sprawa jest prosta — króliki jak zwykle narobiły sporo bałaganu na statku kosmicznym, dlatego musisz pomóc im posprzątać, wydając im polecenia za pomocą bloków kodu.

Trackmania

Tego tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Trackmania to powrót klasycznej wyścigówki. W darmowym dostępie możecie ścigać się na 25 torach solo i w trybie multiplayer. Jeśli macie ochotę na więcej, możecie wykupić roczny dostęp za 9,99 $. Zyskacie dostęp do treści tworzonej przez graczy i edytora torów. Możecie też wykupić Club Access za 29,99 $ rocznie. W pakiecie dostajecie dostęp do specjalnych treści, kampanii i modyfikacji skórek.

Might & Magic: Chess Royale

M&M: Chess Royale to produkcja, która uderza w nieco nostalgiczne nuty. Jak zapewne domyślacie się po samym tytule to autobattler, tyle że na ogromną skalę. 100 graczy rozgrywa pojedynki, aż na planszy pozostanie tylko jeden. Oczywiście wszystko dzieje się w uniwersum Might & Magic.

Jak to się mówi – darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Na szczęście tym razem nie musicie się śpieszyć. Gry wymagają jedynie konta na platformie Ubisoftu i są dostępne do pobrania w każdej chwili.