Bandai Namco zastrzega znak towarowy Last Recollection

Czyżby zbliżała się nowa kolekcja gier z serii .hack, której producentem jest CyberConnect2? Poprzednia, wydana pod nazwą .hack//G.U. Last Recode, została przyjęta bardzo ciepło zarówno wśród graczy pecetowych, jak i posiadaczy PlayStation 4.

11 kwietnia 2022

Całkiem niedawno, bo 1 kwietnia, został zgłoszony znak towarowy Last Recollection zarówno w Europie, jak i w Japonii. W wypadku Kraju Kwitnącej Wiśni zadbano również o ochronę nazwy w języku japońskim.

Kolekcja .hack o nazwie Last Recollection

Po ogłoszeniu tej informacji pojawiły się w sieci spekulacje, jakoby znak towarowy miał dotyczyć nowej kolekcji gier .hack. Wcześniej w paczce znalazły się cztery ostatnie gry tej serii. Zostały one udostępnione na komputerach osobistych oraz na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Na ten moment pierwsze cztery tytuły w tym uniwersum można ograć jedynie na PlayStation 2. Mowa o takich produkcjach, jak .hack//Infection, .hack//Mutation, .hack//Outbreak i .hack//Quarantine (kolejność chronologiczna).

Last Recollection od Bandai Namco – oczekiwania

Po kolejnej paczce gier z serii .hack możemy spodziewać się ulepszonej graficznie rozgrywki i scenek w rozdzielczości 1080p z zachowaniem 60 klatek na sekundę. Najpewniej gracze otrzymają także udoskonalone funkcje systemowe, w tym bardziej zbilansowane bitwy i szybsze tempo gry, które powinny zadowolić fanów, jak i przypaść do gustu nowym graczom. Tak zresztą było w wypadku pierwszej kolekcji, która bardzo dobrze przyjęła się na Steamie osiągając 88% pozytywnych recenzji spośród ponad dwóch tysięcy ocen. Oficjalną datę premiery zapewne poznamy niedługo.

UWaga! Gorące informacje!