fbpx

Jak zmienił się Wiedźmin 3 od czasów dema z E3 2014? Zobaczcie porównanie

Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się kolejnego porównia. Jak wypada next-genowy patch na tle dema zaprezentowanego w 2014 roku na targach E3?

Na skróty
  • Użytkownik Cycu1 porównał demo gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, które zostało zaprezentowane na targach E3 z next-genowym patchem.
  • Mimo zdecydowanej przewagi technologicznej wersji z 2022 roku, w niektórych miejscach demo gry zachwyca i wygrywa zbudowanym klimatem.
  • Niestety współczesne rozwiązania graficzne odbiły się na optymalizacji Wiedźmina, które CD Projekt Red powinien naprawić kolejnymi patchami.

Zmiany, jakie zostały wprowadzone w next-genowym patchu do Wiedźmina 3 w porównaniu do oficjalnej wersji na konsole starej generacji widoczne są gołym okiem. Gra, mimo zwyczajowych już problemów ze stabilnością na premierę gier CD projektu, prezentuje się zdecydowanie lepiej, jednak jak ma się do wersji demo z targów E3? Użytkownik Cycu1 postanowił przygotować właśnie takie porównanie. Jak więc prezentuje się białowłosy łowca potworów 9 lat po sławnym występie na targach E3? Warto obejrzeć poniższe porównanie i przekonać się na własne oczy.

Geralt przemierza Królestwa Północy w poszukiwaniu Ciri już 8 lat i ciągle ma się wyśmienicie.

Wedźmin 3: Dziki Gon zaprezentowany w 2014 roku nadal budzi wrażenie

Na pierwszy rzut oka oczywiście rzucają się zdecydowanie bardziej wyraźne tekstury, śledzenie promieni i szczegółowość roślinności. Mimo wielu lat na karku, w niektórych miejscach demo z 2014 wydaje się górować nad wersją odświeżoną klimatem, jaki buduje na przykład otoczenie zamglonych bagien, czy zatłoczonego Novigradu. Warto zwrócić również uwagę na nieco zmienione animacje, czy o wiele bardziej realistyczne oświetlenie, które przemawiają tym razem za next-genową wersją trzecieciego Wiedźmina. Mimo pewnych różnić, podane przeze mnie plusy wersji demonstracyjnej należą do odczuć subiektywnych, a sama gra przeszła niezwykłą przemianę przez ostatnie 8 lat.

Zaprezentowane porównanie pochodzi z wersji PC, a wszelkie nowinki technologiczne wprowadzone przez patch mocno wpływają na wydajność kilkuletniej gry. Pozostaje nam czekać na kolejne poprawki CD Projekt Red, do których rodacy zdążyli nas już niestety przyzwyczaić.