Against the Storm wyjdzie z wczesnego dostępu jeszcze w grudniu

20 listopada 2023,
19:23
Dorota Żak
Osada w Against the Storm

Jedną z gier, jakie znajdziemy obecnie we wczesnym dostępie na Steamie, jest Against the Storm, roguelike’owy city builder w klimacie fantasy. Zbudujemy w nim własną sieć osad, zbierzemy zasoby, złożymy ofiary starożytnym bóstwom, aby zyskać ich przychylność… słowem, zrobimy to, co zwykle robi się w symulatorach budowania miasta. Pracujące nad grą studio Eremite Games niedługo przedstawi nam także jej pełną wersję, w której przygotowaniu pomógł rok z kawałkiem we wczesnym dostępie.

Against the Storm w wersji 1.0 przed końcem roku

Produkcja wyjdzie z early accessu 8 grudnia. Gra trafi na Steama, GOG-a, do Epic Games Store, a także do PC Game Pass tego samego dnia. Z okazji bliskiej premiery dostaliśmy również nowy zwiastun, który przypomina, jakie elementy zaoferuje nam produkcja.

Niektóre z nich zapowiadają się dość ciekawie. W Against the Storm czekają na nas proceduralnie generowane mapy, które sprawią, że każda rozgrywka będzie inna. Na nich zyskamy dostęp do różnych zasobów, przez co nie uda nam się za każdym razem rozbudowywać miasta według jednej i tej samej strategii. Dodatkowo pokierujemy kilkoma rasami – każda ma swoje umiejętności, które możemy wykorzystać w tworzeniu osad. Z pewnością się one przydadzą, jednym z naszych celów stanie się wykonywanie rozkazów Spalonej Królowej, naszej władczyni w grze.