fbpx

KRUX Neo Pro White RGB – bezprzewodowy mechanik w jasnym wdzianku

10 marca 2022,
12:48
Maciej Krause

Szukacie białej, bezprzewodowej klawiatury mechanicznej o rozmiarze 60%? Jeśli tak, to KRUX przygotował dla was ciekawą propozycję. Producent zaprezentował dziś model Neo Pro White RGB, który spełnia wszystkie te wymagania. Klawiaturę wyposażono w przełączniki Gateron Yellow.

KRUX Neo Pro White RGB - wygląd klawiatury

Firma KRUX podała oficjalne informacje o premierze swojego kolejnego produktu. Mowa tutaj o Neo Pro White RGB, czyli dobrze znanym bezprzewodowym modelu Neo w najnowszym wcieleniu. Wewnątrz znajdują się przełączniki Gateron Yellow. Jest to już drugie urządzenie w ofercie tego producenta, które wykonano w białym kolorze – pierwszym był Atax Pro RGB Creator Retro (jego recenzję znajdziecie na naszym portalu). Klawiatura trafiła już do przedsprzedaży w cenie 249 zł.

Profil klawiatury KRUX Neo Pro White RGB
Źródło: KRUX

KRUX Neo Pro White RGB – bezprzewodowa klawiatura mechaniczna

KRUX Neo Pro White RGB to bezprzewodowa klawiatura mechaniczna, potocznie zwana sześćdziesiątką. Model ten jest przeznaczony dla fanatyków kompaktowych klawiatur oraz dla osób, które mają mało miejsca na biurku. Urządzenie wyposażono w liniowe przełączniki Gateron Yellow. Jego dominującą barwą jest kolor biały, oprócz widocznych na pierwszy rzut oka elementów, plate również został pomalowany na ten kolor. Dzięki takiemu zabiegowi światło z diod RGB rozchodzi się zdecydowanie lepiej. Stabilizatory w tym modelu zostały fabrycznie nasmarowane, a co za tym idzie – ich praca stała się gładsza, a przy okazji feeling płynący z użytkowania również uległ znaczącej poprawie.

Klawiatura KRUX Neo Pro White RGB ze zdjętymi nakładkami na klawisze
Źródło: KRUX

Nakładki na klawisze w KRUX Neo Pro White RGB zostały wykonane metodą hybrydową. Na standardowe keycapy wykonanie technologią podwójnego wtrysku składające się z dwóch elementów, naniesiono dodatkowe oznaczenia. Klawiatura posiada w pełni konfigurowalne podświetlenie RGB, realizowane w dużej mierze poprzez oprogramowanie. Soft, poza funkcją edycji kolorów, zapewni również zaprogramowanie makr oraz szereg innych funkcji personalizacji. Oprócz trybu przewodowego, model ten jest w stanie komunikować się z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. W klawiaturze znalazł się kontroler zapewniający realny zasięg działania do 10 metrów. Na dole urządzenia znajdziemy cztery duże antypoślizgowe stopki.

Spód i górny panel ze złączem USB-C w klawiaturze
Źródło: KRUX