KRUX Atax Pro RGB Creator Retro – biała klawiatura ze świetnymi przełącznikami

Biała klawiatura od KRUX? Tak! Producent oficjalnie zaprezentował swoją pierwszą klawiaturę w jasnym odcieniu, a w dodatku w stylu retro. KRUX Atax Pro RGB Creator Retro to urządzenie wyposażone w przełączniki Gateron Yellow Pro lub Outemu Black, które trafi do przedsprzedaży już w najbliższy poniedziałek.

6 lutego 2022

Firma KRUX podała oficjalne informacje o premierze swojego kolejnego produktu. Mowa tutaj o KRUX Atax Pro RGB Creator Retro, czyli dobrze znanym modelu Atax w najnowszym wcieleniu. Jest to pierwsze urządzenie w ofercie tego producenta, które wykonano w białym kolorze. Wewnątrz znajdą się przełączniki Gateron Yellow Pro lub Outemu Black. Klawiatura trafi do przedsprzedaży już w najbliższy poniedziałek.

KRUX Atax Pro RGB Creator Retro – klawiatura mechaniczna w stylu retro

Klawiatura KRUX Atax Pro RGB Creator Retro jest modelem TKL, a więc posiada 87 klawiszy. W przypadku przełączników mamy do wyboru dwa warianty: Gateron Yellow w wersji PRO, a także Outemu Black. Te pierwsze switche są już fabrycznie nasmarowane. Tarczą każdego przełącznika jest keycap wykonany w technice podwójnego wtrysku. Co to oznacza? O wiele większą odporność na ścieranie niż w przypadku standardowych „malowanych” nakładek na klawisze. Jak zapewnia producent, produkty sygnowane specjalnym logotypem Creator wyróżniają się najwyższą jakością użytych podzespołów spośród całego sprzętu marki KRUX.

Wygląd klawiatury mechanicznej
Źródło: KRUX

Gumowe powierzchnie na spodzie urządzenia zapewniają stabilną pozycję. Nóżki z dwustopniową regulacją pozwalają na ustawienie trzech różnych wysokości oraz kątów. Przewód w klawiaturze mierzy 1,8 m i zastosowano wokół niego oplot. Niestety przymocowano go na stałe, bez możliwości szybkiego odpięcia. Sprzęt waży 940 g, a jego wymiary to 355 × 137 × 39 mm (długość × szerokość × wysokość). W KRUX Atax Pro RGB Creator Retro możemy przypisać klawiszowi jedną z wymyślonych przez nas funkcji lub stworzyć coś samemu. Twórcy zadbali więc o programowanie makr. Klawiatura posiada w pełni konfigurowalne podświetlenie RGB. Wszystkie tryby świecenia można dopasować w oprogramowaniu, a wiele funkcji również z poziomu samego urządzenia.

Klawiatura Atax Pro RGB Creator Retro ze zdjętymi keycapami
Źródło: KRUX

Rozmiar klawiatury: TKL
Typ klawiatury: Mechaniczna
Podświetlenie: Pełne RGB
Rodzaj przełączników: Gateron | Outemu
Kolor przełączników: Yellow PRO | Black
Nakładki na klawisze: Double Injection | PBT
Liczba przełączników: 87
Wymiary [mm]: 355 × 137 × 39
Długość kabla [m]: 1,8 w oplocie
Oprogramowanie: Tak
Waga [g]: 940
Makra: Tak
N-key rollover: Tak
Anti-ghosting: Tak
Kolor: Retro

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!