Nowa konsola Nintendo nie ujrzy światła dziennego w 2023 roku. Tak twierdzi znany analityk

4 stycznia 2023,
14:41
Michał Staniek

Analityk twierdzi, że w tym roku nie doczekamy się premiery nowej konsoli Nintendo, zamiast tego sugeruje, że pojawi się ona w 2024 roku.

Nintendo Switch OLED

W trakcie rozmowy GamesIndustry.biz, która dotyczyła prognoz na nadchodzący rok w grach wideo, Piers Harding-Rolls, dyrektor do spraw badań w Ampere Analysis, przewidział, że następna konsola Nintendo nie pojawi się w tym roku. W ramach rozmowy Piers Harding-Rolls stwierdził również, że przy okazji premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, sprzedaż Switcha wzrośnie.

Nie spodziewam się konsoli Nintendo nowej generacji w 2023 roku: w naszych prognozach mamy rok 2024.

Stwierdził Rolls-Harding

Następna konsola Nintendo

Nintendo nie ogłosiło jeszcze swoich planów dotyczących sprzętu nowszej generacji, natomiast w sieci pojawiły się spekulacje na temat planów Nintendo dotyczących następcy konsoli Switch, który pojawił się na rynku w 2017 roku. Chociaż Nintendo Switch nie przeszedł znaczącego wewnętrznego ulepszenia od czasu jego premiery, firma wydała dwie nowe fizyczne wersje, Nintendo Switch Lite i Nintendo Switch OLED. Według Johna Linnemana z Digital Foundry planowano odświeżenie konsoli, ale nigdy do tego nie doszło.

Myślę, że w pewnym momencie w Nintendo, z tego, co rozumiem z rozmów z różnymi programistami, planowano jakąś aktualizację Switcha średniej generacji i wydaje się, że już plan odszedł w zapomnienie.

John Linneman na łamach podcastu Digital Foundry