Aktualizacja 1.4.0 trafia do Assassin’s Creed Valhalla – DLC, nowe umiejętności i ogólne ulepszenia

9 listopada 2021,
11:25
Maciej Krause

Twórcy Assassin’s Creed Valhalla wprowadzają do gry najnowszą aktualizację. Update 1.4.0 trafi do gry już dziś w godzinach południowych. Wśród nowości grobowce, specjalne wydarzenie oraz ogólne poprawki i ulepszenia.

Biegnąca postać z AC Valhalla

Ubisoft przygotował update do wersji 1.4.0 w grze Assassin’s Creed Valhalla. Cała zawartość zostanie udostępniona graczom już dziś o godzinie 13:00 czasu polskiego. Aktualizacja wprowadzi całą serię ulepszeń i nową zawartość. Oprócz tego zobaczymy sporą liczbę ogólnych poprawek produkcji.

Aktualizacja 1.4.0 w Assassin’s Creed Valhalla – co zawiera?

Wraz z aktualizacją 1.4.0 do gry dodano nowe Grobowce Poległych. Na odkrycie czekają aż cztery grobowce skoncentrowane na zagadkach. Kończąc pierwsze i dwa kolejne wyzwania logiczne, możemy liczyć na trofea i osiągnięcia, które wcześniej nie były w żaden sposób dostępne.

Postać z pochodnią

Już za kilka dni rozpocznie się specjalne wydarzenie o nazwie Festiwal Oskoreia. W mitologii skandynawskiej są to tak zwane Dzikie Łowy lub też Dziki Gon. Event wystartuje na serwerach 11 listopada, a zakończy się 2 grudnia. W tym czasie do dyspozycji użytkowników zostaną oddane nowe zadania i aktywności, w tym turniej z duchami czy jazda konna. W nagrodę za powierzone nam questy odbierzemy specjalne upiorne nagrody. Jest jeden haczyk – aby wziąć udział w festiwalu Oskoreia, gracze muszą dotrzeć do Anglii i ukończyć jeden z dwóch pierwszych łuków narracyjnych (Grantebridgescire lub Ledecestrescire) oraz posiadać osadę na poziomie 2.  

Postacie z gry

Twórcy Assassin’s Creed Valhalla wprowadzą również do gry trzy nowe umiejętności. Będą nimi: Idealne parowanie, Mistrzowski przewrót oraz Ulepszony ogłuszający łukiem cios kończący. Oprócz tego czeka na nas poprawiona wydajność i stabilność gry oraz naprawdę spora liczba ogólnych poprawek. Twórcy naprawili błędy związane z głównymi zadaniami, misjami pobocznymi, rozgrywką, interfejsem i HUD-em, grafiką, animacjami, dźwiękiem oraz całym światem.

Aby zobaczyć pełną listę nowości wraz ze szczegółami, należy przejść na oficjalną podstronę komunikatu poświęconego Assassin’s Creed: Valhalla.

Rozmiary łatki na poszczególnych platformach

  • PC – 20,31 GB
  • PlayStation 4 – 4,55 GB
  • PlayStation 5 – 6,75 GB
  • Xbox One – 20 GB
  • Xbox Series X|S – 25 GB