Sony oraz KIRKBI z dużą inwestycją w Epic Games

Sony oraz KIRKBI inwestują dwa miliardy dolarów w firmę Epic Games. Celem współpracy jest stworzenie wirtualnego środowiska – metaverse.

12 kwietnia 2022
Na skróty
  • Sony i KIRKBI zainwestowały 2 miliardy dolarów w Epic.
  • Japońska korporacja finansuje firmę już po raz trzeci.
  • Metaverse zapewni nieznanych dotąd doświadczeń cyfrowych.

Firma Epic Games zamieściła oficjalne oświadczenie o pozyskaniu dofinansowania w wysokości dwóch miliardów dolarów. Kwota ta ma pomóc w rozwoju metaverse oraz wesprzeć dalszy rozwój firmy.

Sony Group Corporation, a także KIRKBI, w którego skład wchodzi m.in. grupa LEGO, zainwestowały odpowiednio po jednym miliardzie dolarów. Celem współpracy ma być stworzenie nowej społeczności badającej związek między światem cyfrowym i fizycznym – tak zwane metaverse.

Sony inwestuje w Epic nie po raz pierwszy

Wartym przypomnienia jest to, że Sony w przeszłości finansowało firmę Epic dwukrotnie. W 2020 roku japońska korporacja przekazała 250 milionów dolarów, zaś rok później kwotę 200 milionów dolarów. Tym razem Japończycy się „nie rozdrabniali” i przekazali ponad dwukrotnie większą sumę.

Prezes Sony – Kenichiro Yoshida nie szczędzi pochwał wobec projektu Epica. Pochwalił również technologiczne postępy jakie poczyniła firma do tej pory. Sądzi on również, że wirtualne środowisko tworzone przez Epic Games – wraz z technologią Sony – pozwoli doznać cyfrowych doświadczeń na niespotykanym dotąd poziomie.

Jako kreatywna firma rozrywkowa cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą się swoim czasem. Jesteśmy również przekonani, że wiedza specjalistyczna firmy Epic, w tym potężny silnik gier, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszy nasze wysiłki, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń fanów w sporcie i nasze wirtualne inicjatywy produkcyjne.

Źródło: Kenichiro Yoshida, prezes Sony Group Corporation (tłumaczenie własne)
UWaga! Gorące informacje!