fbpx

Otrzymaliśmy kolejny zwiastun Helldivers 2. Poznaliśmy nowe funkcje, w tym grę multiplatformową

9 stycznia 2024,
18:10
Jacek Kowal

Właśnie udostępniono nowy zwiastun Helldivers 2 specjalnie dla graczy pecetowych. Poza wysoką rozdzielczością i możliwością obsługi kontrolera DualSense zaprezentowano także inne interesujące funkcje.

Postać z Helldivers 2

Na YouTubie pojawił się nowy zwiastun Helldivers 2, czyli najnowszej produkcji od Arrowhead Game Studios i Sony. Pokazał nam kilka ciekawych funkcji rozgrywki na komputerach. Brutalna walka z perspektywy trzeciej osoby i śmierć od sojuszniczego ognia to nie wszystko.

Zwiastun zapowiada, że Helldivers 2 będzie świetną zabawą

Zacznijmy od grafiki. Helldivers 2 na PC ma obsługiwać rozdzielczość do 4K, a poza standardowymi myszką i klawiaturą, będziemy mogli korzystać także z kontrolera DualSense 5 od PS5.

Twórcy potwierdzili także, że możliwy będzie crossplay pomiędzy komputerami i PlayStation 5, ponieważ w trakcie rozgrywki możemy wykorzystać sygnał SOS przywołujący nowych graczy i to w trakcie misji.

Ciekawie ma się sytuacja z premierą Helldivers 2. Zaplanowana jest na 8 lutego, ale podczas trwającej konferencji prasowej Sony na targach CES 2024 wskazano opóźnienie. Teraz nowym terminem jest 28 lutego, ale co w tym ciekawego?

Otóż ani PlayStation, ani Arrowhead Game Studios nic o tym nie wspominali. Istnieje zatem spora szansa, że przeniesienie terminu premiery gry jest tylko wpadką. Oczywiście jak tylko pojawi się sprostowanie lub oficjalna informacja od studia, to niezwłocznie was poinformujemy.