GreedFall 2: The Dying World zapowiedziany

W internecie nietrudno o głosy sceptyków, jakoby tematyka RPG fantasy została przerobiona na tyle różnych sposobów, że nie sposób wyciągnąć z niej już nic innowacyjnego. Naprzeciw tej tezie dumnie stanął tegoroczny Elden Ring, na swoją kolej czeka też nowa produkcja Techlandu, ale co dziś najważniejsze, okazuje się że do tego grona dołączy również studio Spiders, wraz z zapowiedzianą 18 maja kontynuacją serii GreedFall.

19 maja 2022
Na skróty
  • Studio Nacon udostępniło na swoim Twitterze zwiastun gry GreedFall 2.
  • Premiera tytułu planowana jest na rok 2024.
  • Twórcy zapewniają, że ich najnowsze dzieło podąży ,,zwycięską formułą” poprzedniej części.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że GreedFall ­– ciepło przyjęta produkcja studia Spiders, wydana w 2019 roku i uznana za jedno z najpozytywniejszych zaskoczeń wśród gier RPG – doczeka się swojego następcy, choć prawdopodobnie nie nastąpi to wcześniej, niż w 2024 roku. Zgodnie z komunikatem wydanym przez firmę Nacon, za decyzją o pracy nad kontynuacją serii stał przede wszystkim sukces pierwszej części, sprzedała się ona bowiem w blisko 2 milionach egzemplarzy. Liczba ta na pierwszy rzut oka zdawać by się mogła dosyć skromna, zwrócić należy jednak uwagę na fakt, że GreedFall samo w sobie było produkcją raczej niskobudżetową, a wcześniejsze dzieła studia nie odbiły się szerszym echem po branży gier. Twórcy postanowili więc ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości i potwierdzili rozpoczęcie prac nad swoim kolejnym dziełem, udostępniając na Twitterze trailer gry, razem z możliwością dodania jej do listy życzeń na Steamie.

GreedFall 2 – lepszy, ładniejszy i ciekawszy prequel

Zgodnie ze słowami studia, kolejna część serii korzystać ma ze „zwycięskiej formuły” swojej poprzedniczki, przez co rozumieć należy, że GreedFall 2 ponownie skupi się przede wszystkim na poprowadzeniu dobrze napisanej historii, opartej na oryginalnym świecie fantasy – tworzonym na wzór XVII-wiecznych wypraw kolonialnych. Tym razem przyjdzie nam jednak stanąć po drugiej stronie barykady, nowa produkcja będzie bowiem prequelem. Protagonistą natomiast zostanie rdzenny mieszkaniec wyspy, którą w pierwszej części mieliśmy okazje kolonizować.  

Nie dane nam było niestety poznać większej ilości szczegółów prócz trailera i prawdopodobnego roku wydania gry, nie zmienia to jednak faktu, że najnowsze dzieło studia Spiders ma okazję zostać jego największym sukcesem. Twórcy pokazali już, że potrafią zbudować wiarygodny świat i w ciekawy sposób poprowadzić opowieść, teraz muszę jedynie wesprzeć te konstrukcje odpowiednimi fundamentami technicznymi, których braki dało się wyczuć w pierwszej części.

Co ciekawe, seria GreedFall nie jest jedyną marką, którą rozwijają twórcy. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała gra Steelrising, o szczegółach której dowiecie się z dedykowanego artykułu.

UWaga! Gorące informacje!