fbpx

Prace nad remakiem Knights of the Old Republic wstrzymane? Tak sugerują plotki

20 listopada 2023,
16:40
Jacek Kowal

Remake Knights of the Old Republic  jest nadal w powijakach. Aktualnie nie są prowadzone żadne prace nad odświeżoną wersją klasycznej gry Star Wars.

Star Wars KOTOR 2 zmierza na telefony

Ramake Knights of the Old Republic został zapowiedziany podczas Playstation Showcase w 2021 roku, ale odświeżanie gry idzie bardzo opornie. W lipcu 2022 wszelkie prace zostały wstrzymane na czas nieokreślony. Najwyraźniej produkcja trwa zawieszona w niebycie i chyba prędko się to nie zmieni.

Czy remake Knights of the Old Republic w ogóle powstanie?

Od razu odpowiem: nie wiem. Praktycznie nikt tego nie wie, a w zeszłym tygodniu Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer, właściciela Sabre Interactive, zapytany o stan gry odmówił komentarza. Nieco więcej ujawnił jednak Jeff Grubb, który, powołując się na swoje źródła, ujawnił, że obecnie żadne studio nie pracuje nad tym tytułem.

Warto też wspomnieć o tym, że we wrześniu z internetu usunięto dotychczasowe zwiastuny KOTOR Remake. Twórcy tłumaczyli to wygaśnięciem licencji na ścieżkę dźwiękową, ale to może być jedynie wierzchołek góry lodowej. Jedno jest pewne: raczej nie warto czekać na remake Knights of the Old Republic, bo ten na pewno nie ukaże się w najbliższym czasie.