Gothic 1 Remake na pełnoprawnym zwiastunie. Stara kopalnia i pełzacze

Nie zważając na mocną konkurencję w postaci, chociażby ambitnego pod kątem rozgrywki Wreckreation, to właśnie zwiastun Gothic 1 Remake wywołał nad Wisłą największe poruszenie po tegorocznym THQ Nordic Digital Showcase. Bezimienny i spółka wracają piękniejsi niż kiedykolwiek!

16 sierpnia 2022

Jeszcze pod koniec tamtego roku podziwialiśmy pełzacza z Gothic 1 Remake na nowej grafice, tymczasem już teraz zaprezentowano całość w ruchu po Starej Kopalni. Śmigający na Unreal Engine 4 remake to dzieło byłego THQ Nordic Barcelona, które teraz jako Alkimia Interactive rozwija projekt zaprezentowany już parę lat temu. Reakcje na zwiastun są jednoznacznie pozytywne, choć zważywszy na dotychczasowo ostrożny marketing jeszcze będzie nam dane poczekać na premierę gry.

Gothic 1 Remake – Tytuł ponownie nieśmiertelny?

Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z kultowości materiału źródłowego w naszym kraju, dlatego zdecydowali się na zaimplementowanie pełnego polskiego udźwiękowienia. Dokładnie ten element zadecydował niegdyś o ponadczasowości tego dzieła, a niektóre cytaty z oryginału już na stałe wpisały się w kanon polskiego gamingu. Redakcyjnie zdążyliśmy sobie zresztą niektóre z nich powspominać przy okazji 20. urodzin Gothica. Gotowi na nostalgiczną podróż we współczesnym wydaniu? Produkcja zmierza na konsole nowej generacji oraz PC, choć więcej detali technicznych poznamy zapewne z biegiem kampanii marketingowej.

Chrząszcz z Gothic 1 Remake
Źródło: Alkimia Interactive, THQ Nordic
UWaga! Gorące informacje!