Gothic Remake – pełzacz z gry na nowej grafice

Konkretnej daty premiery gry Gothic Remake nadal brak, ale twórcy raz na kilka miesięcy dzielą się grafikami przedstawiającymi potwory, które się w niej pojawią. Widzieliśmy już ścierwojady, teraz pora na pełzacze.

1 grudnia 2021

Ostatnie wieści do twórców remake’u Gothica ze studia Alkimia Interactive datowane są na marzec tego roku, kiedy to otrzymaliśmy grafikę przedstawiającą pochodzące z serii ścierwojady. Nie licząc, oczywiście, żartobliwej wiadomości z 1 kwietnia, która wspominała o rzekomym dodaniu do gry sklepu. Tak czy inaczej, Gothic Remake nie jest projektem zalewającym nas dokładnymi relacjami z postępów ani materiałami promocyjnymi. Tym bardziej miło zobaczyć kolejną ilustrację związaną z tytułem, którą twórcy podzielili się 30 listopada w aktualizacji na Steamie.

Pełzacz z Gothica i oferty pracy

Kolejnym potworem wziętym na warsztat przez grafików jest spotykany w jaskiniach i kopalnianych szybach pełzacz. Stwór ten występuje często w grupach i uprzykrza życie kopaczom. Mimo swoich wad na ilustracji prezentuje się całkiem nieźle.

Pełzacz w Gothic Remake

Co ciekawe, publikacja grafiki z pełzaczem stała się dla twórców remake’u okazją, aby wspomnieć o otwartym naborze do Alkimia Interactive. Poszukiwane są nowe osoby do zespołu, a zwłaszcza ktoś na stanowisko Community Manager. Szczegóły można znaleźć w ofercie pracy na stronie studia, a wymagania obejmują m.in. bezwarunkową miłość do Gothica, dobrą znajomość angielskiego i niemieckiego (dodatkowe punkty za polski lub rosyjski) oraz platform zrzeszających graczy.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!