Gotham Knights z prezentacją Red Hooda. Ostatnia grywalna postać na nowym zwiastunie

Twórcy Gotham Knights zaprezentowali wreszcie ostatnią z czterech grywalnych postaci. Nowy zwiastun skupia się na postaci Red Hooda, a my możemy dokładniej przyjrzeć się jego stylowi walki. Od razu staje się jasne, że bohater ten nie ma zbytniej litości dla osób naruszających spokój Gotham.

11 sierpnia 2022

Choć od dawna wiedzieliśmy, że Red Hood, bez maski występujący pod nazwiskiem Jason Todd, pojawi się w Gotham Knights, musieliśmy trochę poczekać na jego solowy zwiastun. Do tej pory swoje prezentacje otrzymali już Nightwing, Robin i Batgirl, a ostatnia z postaci pojawiła się nawet w 16-minutowym gameplayu pokazującym początek gry, dzięki któremu mogliśmy też pokrótce zapoznać się z mechanikami walki i eksploracji. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i Red Hood wreszcie dostał swoją własną zapowiedź.

Gotham Knights z kolejnym obrońcą, czyli Red Hoodem

Tak jak niektóre wcześniejsze zwiastuny gry, tak i ten najnowszy ogranicza się do zaprezentowania umiejętności konkretnej postaci. W porównaniu do stylu walki innych bohaterów Gotham Knights, ten wypracowany przez Red Hooda wydaje się być najbrutalniejszy. Nie ma on na przykład żadnych oporów co do używania broni palnej, choć, podobnie jak reszta Batrodziny, nie pozbawia wrogów życia. Znaczenie ma też fakt śmierci i powrotu do życia Jasona Todda, co najwyraźniej dało mu pewne nadnaturalne zdolności, ale też nie pozostało bez jego wpływu na jego podejście do walki z przestępczością i obrony miasta. Choć Red Hood jest uczniem Batmana w tym samym stopniu, co Nighwing, Robin czy Batgirl, rady swojego mentora łączy z własnymi sposobami rozwiązywania problemów.

Gotham Knights ukaże się 26 października na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!