Batgirl w Gotham Knights na nowym zwiastunie. Joker i Batman nie pojawią się w grze

Kampania reklamowa Gotham Knights już dawno nabrała tempa i ani na chwilę nie zwalnia, co oznacza, że twórcy gry regularnie serwują nam związane z nią informacje. Najnowsze z nich pojawiły się na tegorocznej imprezie San Diego Comic-Con, gdzie pokazano świeży zwiastun produkcji, tym razem prezentujący postać Batgirl oraz jej styl walki.

25 lipca 2022
Na skróty
  • Gotham Knights otrzymało kolejny zwiastun prezentujący jedną z czterech grywalnych postaci.
  • Tym razem w centrum zainteresowania jest Barbara Gordon, którą znamy również jako Batgirl.
  • Twórcy gry wypowiedzieli się także na temat obecności Batmana i Jokera w produkcji.

Przedsmak tego, co zaoferuje nam Gotham Knights dostaliśmy już w kilku zwiastunach oraz wypowiedziach twórców. Słyszeliśmy zachwalanie wielkości tytułowego miasta, dłuższy fragment gameplayu pokazał nam część grywalnych bohaterów w akcji, a swoich osobistych zwiastunów doczekali się już Nightwing i Robin. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej postaci, czyli Batgirl.

W najnowszym trailerze gry prosto z Comic-Conu w San Diego zobaczymy jak Barbara Gordon rozprawia się z wrogami i jednocześnie poznamy nieco jej motywację, która skłania ją do wkładania maski i patrolowania rodzinnego miasta Batmana. Jasnym staje się, że córka komisarza Gordona nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem na drodze do swojego celu.

Gotham Knights bez Batmana i Jokera?

Zwiastun prezentujący kolejną grywalną postać nie był jedyną niespodzianką, jaką podzielili się twórcy produkcji na tegorocznym San Diego Comic-Con. W czasie panelu poświęconemu Gotham Knights dyrektor kreatywny gry, Patrick Redding, wypowiedział się również na temat tego czy możemy spodziewać się w niej obecności Batmana i Jokera. I tutaj odpowiedź jest przecząca. Batman ma umrzeć na samym początku gry i pozostać martwy do jej końca, Joker natomiast nie pojawi się w niej wcale. Co ciekawe, Redding wspomniał również o postaci Harley Quinn, ale ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył jej obecności w tytule. Ostateczną odpowiedź na pytanie czy spotkamy doktor Harleen Quinzel na ulicach Gotham otrzymamy prawdopodobnie po premierze gry zaplanowanej na 25 października.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!