Batgirl w Gotham Knights na nowym zwiastunie. Joker i Batman nie pojawią się w grze

25 lipca 2022,
18:30
Dorota Żak

Kampania reklamowa Gotham Knights już dawno nabrała tempa i ani na chwilę nie zwalnia, co oznacza, że twórcy gry regularnie serwują nam związane z nią informacje. Najnowsze z nich pojawiły się na tegorocznej imprezie San Diego Comic-Con, gdzie pokazano świeży zwiastun produkcji, tym razem prezentujący postać Batgirl oraz jej styl walki.

Batgirl w Gotham Knights
Na skróty
  • Gotham Knights otrzymało kolejny zwiastun prezentujący jedną z czterech grywalnych postaci.
  • Tym razem w centrum zainteresowania jest Barbara Gordon, którą znamy również jako Batgirl.
  • Twórcy gry wypowiedzieli się także na temat obecności Batmana i Jokera w produkcji.

Przedsmak tego, co zaoferuje nam Gotham Knights dostaliśmy już w kilku zwiastunach oraz wypowiedziach twórców. Słyszeliśmy zachwalanie wielkości tytułowego miasta, dłuższy fragment gameplayu pokazał nam część grywalnych bohaterów w akcji, a swoich osobistych zwiastunów doczekali się już Nightwing i Robin. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej postaci, czyli Batgirl.

W najnowszym trailerze gry prosto z Comic-Conu w San Diego zobaczymy jak Barbara Gordon rozprawia się z wrogami i jednocześnie poznamy nieco jej motywację, która skłania ją do wkładania maski i patrolowania rodzinnego miasta Batmana. Jasnym staje się, że córka komisarza Gordona nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem na drodze do swojego celu.

Gotham Knights bez Batmana i Jokera?

Zwiastun prezentujący kolejną grywalną postać nie był jedyną niespodzianką, jaką podzielili się twórcy produkcji na tegorocznym San Diego Comic-Con. W czasie panelu poświęconemu Gotham Knights dyrektor kreatywny gry, Patrick Redding, wypowiedział się również na temat tego czy możemy spodziewać się w niej obecności Batmana i Jokera. I tutaj odpowiedź jest przecząca. Batman ma umrzeć na samym początku gry i pozostać martwy do jej końca, Joker natomiast nie pojawi się w niej wcale. Co ciekawe, Redding wspomniał również o postaci Harley Quinn, ale ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył jej obecności w tytule. Ostateczną odpowiedź na pytanie czy spotkamy doktor Harleen Quinzel na ulicach Gotham otrzymamy prawdopodobnie po premierze gry zaplanowanej na 25 października.