fbpx

Gotham Knights – gameplay z Nightwingiem i Red Hoodem oraz brak premiery na PS4 i XOne

10 maja 2022,
21:16
Dorota Żak

Jesienią ma nastąpić zapowiedziana premiera Gotham Knights, w której naszym zadaniem będzie obrona miasta Batmana przed przestępcami. Kampania promocyjna tytułu trwa natomiast cały czas, a dzisiejszy obszerny zapis rozgrywki z komentarzem Geoffa Ellenora, reżysera gry, pokazuje nam, czego możemy się w niedalekiej przyszłości spodziewać.

Red Hood w Gotham Knights
Na skróty
  • Gotham Knights otrzymało dzisiaj obszerny gameplay skupiający się na postaciach Nightwinga i Red Hooda.
  • Porównuje on style walki i umiejętności obu postaci, a także pokazuje fragmenty misji.
  • Mimo wcześniejszych planów, twórcy zrezygnowali z wydania gry na PlayStation 4 i Xboxa One.
  • Premiera tytułu odbędzie się, bez zmian, 25 października tego roku.

W Gotham Knights zyskamy możliwość wcielenia się w jedną z czterech postaci: Batgirl, Robina, Nightwinga oraz Red Hooda. Tym ostatnim został poświęcony dzisiejszy kilkunastominutowy gameplay opatrzony komentarzem reżysera gry, Geoffa Ellenora. Walka z wrogami, pościgi samochodowe czy eksploracja Gotham to tylko niektóre z rzeczy, jakie w nim zobaczymy, nie wspominając o prezentacji niektórych umiejętności bohaterów oraz fragmentów misji. Warto jednak pamiętać, że prace nad tytułem nadal trwają i może się w nim jeszcze coś zmienić, o czym informuje nas napis „work in progress” na początku materiału.

Nightwing i Red Hood w akcji

Jako że Gotham Knights umożliwia nam wybór jednej z czterech zróżnicowanych postaci, będzie to miało znaczący wpływ na umiejętności i gadżety, do których zyskamy dostęp. Bohaterowie choćby walczą czy poruszają się po mieście w inny od siebie sposób. Jak widzimy na zaprezentowanym dzisiaj gameplayu, Nightwing stawia w potyczkach z wrogiem na akrobatyczne ataki, a Red Hood używa broni palnej, co wynika w dużej mierze z tego, kim te postaci są i jaki mają charakter.

Oprócz skupienia się na samych walkach z przeciwnikami – które według komentarza do materiału mają przypominać mini-gry pełne dodatkowych celów, jakie możemy odhaczyć z listy rzeczy do zrobienia – pokazany dzisiaj zapis rozgrywki prezentuje bazę bohaterów oraz stół do ulepszania ekwipunku. W trakcie przygody możliwe będzie odnalezienie i odblokowanie schematów, a także materiałów do craftingu, pozwalającym nam dostosować zbroję i broń do naszych potrzeb i stylu gry. Dzięki temu przygotujemy bohaterów do misji w najbardziej optymalny sposób.

Gotham Knights bez premiery na PlayStation 4 i Xboxie One

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nastąpiła pewna zmiana co do konsol, na których ogramy tytuł. Pierwotnie Gotham Knights miało trafić na PlayStation 4 i Xboxa One, jednak twórcy zrezygnowali z tego zamiaru, tłumacząc decyzję tym, że chcą „zapewnić graczom najlepszą możliwą rozgrywkę”, co można przeczytać choćby w sekcji FAQ na oficjalnej stronie produkcji. Tym samym Gotham Knights zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xboxie Series X/S.

Premiera gry odbędzie się zgodnie z planem 25 października tego roku. Tytuł dostępny jest już w przedsprzedaży, a bonusem do takiego zakupu stanie się specjalna skórka do jednego z pojazdów (233 Kustom Batcycle Skin). Co do samej wersji gry, do wyboru mamy trzy edycje: standardową, deluxe i kolekcjonerską.

Możliwe do zakupu edycje Gotham Knights
Źródło: GothamKnightsGame