fbpx

Gotham Knights – pierwsze 16 minut gry z Batgirl na nowym gameplayu

1 sierpnia 2022,
19:49
Dorota Żak

Zaledwie tydzień temu twórcy Gotham Knights oficjalnie przedstawili nam kolejną z grywalnych postaci, a dzisiaj mamy okazję zobaczyć, jak sprawdza się ona w faktycznej grze. To właśnie Batgirl została wybrana, aby zaprezentować nam pierwsze kilkanaście minut nadchodzącej produkcji WB Games Montreal.

Batgirl w Gotham Knights

Twórcy Gotham Knights ze studia WB Games Montreal ostatnimi czasy nie próżnują. Na temat wyczekiwanej przez wielu gry pojawia się coraz więcej informacji i materiałów promocyjnych, na czele ze zwiastunami i fragmentami rozgrywki. Dzisiaj również możemy zagłębić się w świeży i do tego całkiem obszerny filmik, który ukazał się w sieci w ramach cyklu IGN First, a na dodatek rzuca wiele światła na nadchodzący tytuł.

Gotham Knights w akcji na dłuższym gameplayu

Na kanale YouTube serwisu IGN pojawił się dzisiaj ekskluzywny materiał prezentujący pierwsze 16 minut rozgrywki nadchodzącej gry. Początek Gotham Knights ma być wprowadzeniem do świata, w którym zabrakło już Batmana (twórcy potwierdzili już, że jest on martwy i nie pojawi się w produkcji), w związku z czym to jego uczniowie muszą zająć się walką z przestępczością. Po wyborze jednej z czterech dostępnych postaci – Nightwinga, Robina, Batgirl lub Red Hooda – zapoznamy się z podstawowymi mechanikami walki i eksploracji oraz fabułą całej gry. Naszym zadaniem stanie się, na początek, kontynuowanie śledztwa samego Batmana.

Na zaprezentowanym przez IGN gameplayu zwiedzimy Gotham z perspektywy Barbary Gordon, o której dowiedzieliśmy się więcej podczas ostatniego San Diego Comic-Con. Co więcej, zgodnie z zapowiedzią serwisu, przez cały sierpień możemy spodziewać się stopniowego ujawniania nowych informacji na temat Gotham Knights.

Gra zadebiutuje 26 października na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.