God of War – premiera na PC i Kratos na monitorze ultrawide

Data 14 stycznia wyczekiwała była przez wszystkich, którzy mieli ochotę zapoznać się z przygodami Kratosa po raz pierwszy lub ponownie powrócić do nich. Już dzisiaj God of War debiutuje na PC, co tylko zachęca kolejnych graczy do sięgnięcia po tytuł.

14 stycznia 2022

W październiku po raz pierwszy usłyszeliśmy, że dostępny do tej pory wyłącznie na PlayStation God of War trafi na PC. W grudniu z kolei podzielono się z nami wymaganiami sprzętowymi i listą ulepszeń graficznych nadchodzącej wielkimi krokami produkcji. Dzisiaj można oficjalnie potwierdzić, że przygody Kratosa i Atreusa wreszcie zawędrowały na pecety. God of War dostępny jest na Steamie oraz Epic Games Store w cenie 219 zł.

Kratos jak w filmie, czyli God of War na monitorach ultrawide

Premiera nie mogła oczywiście obejść się bez dodatkowych materiałów promocyjnych. Przygotowany z tej okazji zwiastun nie tylko zapowiada wsparcie dla monitorów ultrawide, ale też pokazuje mieszankę cutscenek i fragmentów gameplayu z gry. Korzystając z proporcji 21 : 9 w 60fps, prezentuje się ona niezwykle malowniczo i pokazuje bohaterów i lokacje God of War w całej okazałości. Pozostaje więc tylko grać.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!