Kratos nadciąga! God of War trafi na PC

Kratos wraz z Atreusem długo wędrowali przez okablowania PS4. Teraz czeka ich powtórka przygody w odmętach waszych komputerów. God of War trafia na PC!

21 października 2021

Od dawna krążyły legendy o planowanym przeniesieniu God of War na komputery osobiste, jednak na ich potwierdzenie musieliśmy czekać aż do teraz. Sony oficjalnie ogłosiło, że ich wielki hit z PlayStation 4 trafi w końcu na komputery osobiste! Premiera God of War już w styczniu 2022 roku.

God of War na PC będzie oczywiście dostosowany do współczesnych monitorów, oferując wsparcie dla natywnej rozdzielczości 4K i rozdzielczości panoramicznych. Nie wystąpi do tego limit liczby klatek na sekundę. Co więcej, posiadacze kart graficznych serii NVIDIA GeForce RTX będą mieli możliwość skorzystać z techniki DLSS, czyli Deep Learning Super Sampling (superpróbkowanie oparte na głębokim uczeniu), by jeszcze bardziej podkręcić wydajność bez zauważalnego spadku jakości obrazu. Jakby tego było mało, wersja na PC będzie wspierała technikę NVIDIA Reflex, która redukuje opóźnienia. 

Jörmungandr (wielki wąż) wyłaniający się z chmur
To będzie sssssssuper – zapewnia Jörmungandr.

Ruszyła już przedsprzedaż gry na Steamie w cenie 219 zł. Wymagania sprzętowe nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że gra ma ważyć około 80 GB.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!