fbpx

God of War – znamy wymagania sprzętowe na PC

Za niecały miesiąc ciepło przyjęty God of War przestanie być konsolowym exclusivem i ukaże się na PC. Gra zyska też kilka istotnych ulepszeń przygotowanych specjalnie pod tę wersję.

Na skróty
  • Oficjalnie ogłoszono wymagania sprzętowe pecetowej wersji God of War.
  • Przy okazji pojawił się zwiastun pokazujący ulepszenia graficzne, jakie pojawią się w grze.
  • Znajdą się w nich m.in. wyższej rozdzielczości cienie, lepszy Screen Space Reflections czy efekty GTAO i SSDO.

Zgodnie z zapowiedziami przygody Kratosa i Atreusa trafią niedługo również na PC, a to oznacza, że wypada wiedzieć, jakim sprzętem musimy dysponować, aby w pełni cieszyć się grą. W związku z tym Santa Monica Studio podzieliło się dzisiaj wymaganiami sprzętowymi God of War. Do wyboru mamy aż pięć konfiguracji, od minimalnych po ultra. Wszystkie z nich można zobaczyć w poniższej tabeli.

Wymagania sprzętowe God of War na PC
Źródło: SMSPlayStation.com

God of War na PC zyska kilka ulepszeń

Wymagania sprzętowe nie są dzisiaj jedynym ogłoszeniem związanym z tym tytułem. Otrzymaliśmy również nowy zwiastun, skupiający się na ulepszeniach, jakie trafią do pecetowej wersji God of War. Wynikają one głównie ze współpracy z NVIDIĄ. Dzięki technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS) gra będzie działać w wysokiej rozdzielczości, nie tracąc na liczbie klatek na sekundę. Z kolei NVIDIA Reflex sprawi, że w rozgrywce zmniejszą się opóźnienia, co stanie się istotne w momentach walki. Warto tutaj wspomnieć, że użytkownicy kart graficznych od AMD również nie będą poszkodowani, bo w grze pojawi się wsparcie dla AMD FidelityFX Super Resolution (FSR).

Ponadto w wersji God of War na PC możemy spodziewać się wyższej rozdzielczości cieni, ulepszonego Screen Space Reflections, Ground Truth Ambient Occlusion (GTAO) oraz Screen Space Directional Occlusion (SSDO). Wszystko to ma finalnie dać efekt graficznej uczty dla oczu.

God of War ukaże się na PC już 14 stycznia 2022 roku. Grę można zakupić już w przedsprzedaży na Steamie i w Epic Games Store w cenie 219 zł.