fbpx

Final Fantasy 16 otrzymuje zwiastun fabularny. Zapowiada on premierę gry na czerwiec

25 maja 2023,
12:58
Arek Grabowski
Główny bohater Final Fantasy 16 na zbliżeniu

Podczas prezentacji PlayStation Showcase zaprezentowano trailer fabularny Final Fantasy 16. Nosi on tytuł Salvation i skupia się na niektórych konfliktach oraz zależnościach w świecie gry. Najważniejszym elementem nowego trailera jest jednak to, że zapowiada on oficjalną datę premiery tego tytułu.

Final Fantasy 16 ukaże się już 22 czerwca i jest to gra ekskluzywna dla konsol PlayStation 5. Square Enix wykorzystało wielki pokaz Sony do ujawnienia daty zaledwie kilka tygodni przed premierą.

Final Fantasy 16 na trailerze fabularnym zdradza elementy przedstawionej historii

Nowy trailer skupia się przede wszystkim na fabule. Można jednak zobaczyć również fragmenty rozgrywki, lokacje czy wygląd konkretnych, ważnych dla historii bohaterów. Spoilery w zwiastunie są bardzo dobrze ukryte – trailer nie zdradza istotnych informacji lub robi to w sposób, który pozostanie niezrozumiały aż do poznania całości fabuły.

Final Fantasy 16 to kolejna odsłona serii gier, która jako pierwsza została wykonana w znacznie bardziej zachodnim stylu. Tytuł może przypaść do gustu nie tylko fanom jRPG-ów.