fbpx

Netflix dzieli się fragmentem scenariusza Wiedźmina

Netflixowa adaptacja Wiedźmina wywołała mieszane uczucia wśród fanów, ale niezależnie od tego stała się dużym wydarzeniem, które śledzimy kątem choćby kątem oka.

Aktualnie trwają prace nad drugim sezonem serialu, a dział marketingowy Netflixa skrupulatnie dba o to, żeby zainteresowanie tematem nie malało. Jednym z działań, które zostały w tym celu podjęte, jest udostępnienie na Twitterze pierwszej strony scenariusza kolejnego sezonu. Jak zauważyli już redaktorzy z Polygonu, da się w nim dopatrzyć inspiracji opowiadaniem Andrzeja Sapkowskiego Ziarno prawdy.

Jego fabuła obraca się wokół tajemniczego dworu, którego mieszkańcem jest pewna bestia. Geralt, znalazłszy najpierw martwe ciała płatnerza i jego córki, udaje się do dworu, aby, jak porządny wiedźmin, zająć się całą sprawą. A później, jak to często u Sapkowskiego, następuje zabawa znanymi baśniowymi motywami.

Wpadki i materiały zza kulis serialu

Materiałów tego rodzaju krąży po internecie dużo więcej. Dużą ich część możemy znaleźć na netflixowej stronie serialu – w tym ciekawostki, zdjęcia z planu i różne filmiki.

Premiera drugiego sezonu przewidziana jest na 2021 rok. Prace nad produkcją zostały w tym roku dość opóźnione, najpierw z powodu Covida-19, później przez wypadek Henry’ego Cavilla na planie, skutkujący kontuzją nogi.

The Witcher to nie koniec Netflixowych przygód w świecie Wiedźmina

Na wczesnym etapie produkcji znajduje się także serial The Witcher: Blood Origin, opowiadający o losach pierwszego w historii wiedźmina  oraz o zetknięciu się światów ludzi, elfów i potworów na ponad 1000 lat przed przygodami Geralta. Producentem wykonawczym projektu jest Lauren Schmidt Hirsch, showrunnerem Declan De Barra, a konsultantem sam Andrzej Sapkowski.