fbpx

Podsumowanie BlizzConline 2021 – skrót najważniejszych ogłoszeń

20 lutego 2021,
22:50
Franciszek Ciechowski

Właśnie trwa BlizzConline 2021, czyli wirtualna edycja legendarnego corocznego konwentu organizowanego przez Blizzard Entertainment. Jeden z największych producentów w historii branży elektronicznej rozrywki ujawnił całą masę nowych informacji dotyczących swoich gier. Poniżej znajdziecie streszczenie wszystkich najważniejszych ogłoszeń, które przekazał Blizzard w trakcie pierwszego dnia wydarzenia.

Łotrzyca z Diablo 4 - BlizzCon 2021
Na skróty
  • Blizzard oficjalnie zapowiedział wyczekiwany remaster Diablo 2 pod tytułem Diablo II: Resurected. Ujawniono również nową klasę postaci, która pojawi się w Diablo IV.
  • Pierwszy dzień trwania BlizzConline przyniósł również wiele nowości, które zainteresują miłośników popularnej karcianki Hearthstone.
  • Do świata World of Warcraft zmierza pierwsza duża aktualizacja dodatku Shadowlands oraz rozszerzenie Burning Crusade Classic.
  • Producent postanowił również przygotować coś dla fanów dużo starszych gier spod swoich skrzydeł – Blizzard Arcade Collection, czyli zestaw trzech klasycznych gier studia.

Blizzard Entertainment rozpoczął BlizzConline – całkowicie wirtualną edycję organizowanego od lat święta gier, podczas której firma podzieliła się z globalną społecznością fanów i entuzjastów mnóstwem wiadomości i ogłoszeń. Wydarzenie można oglądać za darmo na oficjalnej stronie konwentu.

Podczas ceremonii otwarcia imprezy prezes firmy J. Allen Brack oraz wiodący twórcy gier z rozmaitych serii Blizzarda podsumowywali przeszłość i przybliżyli plany na przyszłość, zapowiadając gry i aktualizacje, o których będzie można dowiedzieć się więcej w trakcie wydarzenia.

Nadchodzi Diablo II: Resurrected, czyli remaster Diablo 2

Jedna z najbardziej znanych gier pecetowych w historii powraca. Diablo II: Resurrected, odświeżona wersja klasyka gatunku fabularnych gier akcji od Blizzarda, i obsypany nagrodami dodatek Lord of Destruction jeszcze w tym roku powrócą na komputery PC. Po raz pierwszy zawitają też na konsole. Gracze na PC mogą już zarejestrować się na stronie www.diablo2.com, aby zyskać szansę na udział w nadchodzącej fazie publicznych testów.

Nowe informacje odnośnie do Diablo IV

Blizzard zaprezentował również mroczny zwiastun i ujęcia z rozgrywki prezentujące w akcji kolejną klasę postaci, która pojawi się w Diablo IV – łotrzycę. Jest szybka, zabójczo skuteczna, mobilna i niezwykle wszechstronna. Oferuje graczom ogromny arsenał narzędzi umożliwiający atakowanie przeciwników i zastawianie na nich pułapek. Ponadto gracze mogą zwiększyć swoje możliwości bojowe dzięki truciznom, magii cienia i specjalistycznym technikom.

Rok Gryfa i nowy dodatek Zahartowani przez Pustkowia w Hearthstone

Blizzard jest gotowy na kolejny rok – Rok Gryfa – który rozpocznie się w nadchodzących tygodniach i będzie wypełniony niezwykłymi treściami do Hearthstone, popularnej i darmowej cyfrowej gry karcianej. Kolejny rok w Hearthstone przyniesie zupełnie nowy zestaw bazowy, zaprojektowany, aby wstrząsnąć rozgrywką, oraz debiut formatu klasycznego, który pozwoli graczom brać udział w karcianych pojedynkach przy użyciu oryginalnych zestawów kart z 2014 roku, kiedy o Hearthstone usłyszał cały świat.

Rok Gryfa zbiega się w czasie z pierwszym w 2021 roku rozszerzeniem do HearthstoneZahartowani przez Pustkowia. Jego motywem przewodnim jest jeden z najbardziej kultowych obszarów w World of Warcraft, na którym miliony awanturników wykuwały swoją legendę. Rozszerzenie jest już dostępne w przedsprzedaży na oficjalnej stronie gry.

Na późniejsze miesiące Blizzard zaplanował premierę nowego trybu dla jednego gracza oraz PvP o nazwie Hearthstone: Najemnicy, w którym gracze rekrutują potężne postacie ze świata Warcrafta i awansują je podczas taktycznych bitew.

Nowości nadchodzące do World of Warcraft

Jeśli chodzi o World of Warcraft, Blizzard zapowiedział Okowy Dominacji (Chains of Domination), pierwszą dużą aktualizację opublikowanego niedawno dodatku Shadowlands, która zawita w grze w tym roku, a także nową akcję charytatywną ze zwierzakami. Gdy tylko datki osiągną zakładany poziom, do wszystkich graczy współczesnego WoW trafią dwa zwierzaki: małpa Bananek (Bananas) i leniwiec Stokrotka (Daisy).

Blizzard zaprezentował także Burning Crusade Classic, wierne odtworzenie uznanego pierwszego rozszerzenia do World of Warcraft. Trafi do graczy jeszcze w tym roku i będzie dostępne dla wszystkich abonentów World of Warcraft bez dodatkowych opłat.

Klasyki Blizzarda w Blizzard Arcade Collection

Blizzard Arcade Collection to cyfrowy zestaw oryginalnych konsolowych hitów Blizzarda: The Lost Vikings, Rock N Roll Racing oraz Blackthorne, które zostały przystosowane do nowych platform. Na komputerach PC z systemem Windows jest on dostępny w Kolekcji Jubileuszowej (w sklepie Battle.net), a na konsolach jako część Kolekcji Jubileuszowej – 30. rocznica Blizzard lub oddzielna gra.

W sobotę od godz. 21:00 czasu polskiego, na 6 kanałach programowych, twórcy z Blizzarda będą dzielić się najnowszymi wiadomościami ze świata gier i opowiedzą o pracach nad Overwatch 2, wyczekiwaną kontynuacją hitowej strzelanki drużynowej. Pod lupą znajdzie się także Diablo Immortal, nadchodząca fabularna gra akcji typu MMO na urządzenia mobilne. (Uwaga: Blizzard zakończył niedawno pierwszą fazę regionalnych testów Diablo Immortal, które zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez testerów. W nadchodzących miesiącach rozpocznie się kolejna faza testów. Ponadto Blizzard otrzymał niedawno zgodę na publikację gry w Chinach).

Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć jedyne w swoim rodzaju mecze e-sportowe, podczas których w walce zmierzą się legendarni zawodnicy StarCraft i StarCraft II, jak również bitwę między aktualnymi mistrzami Overwatch League, San Francisco Shock i niesamowitą ekipą w skład której wejdą zawodowcy, idole społeczności i inne osoby.

Zgodnie z duchem wydarzenia na żywo podczas BlizzConline zaprezentowane zostaną umiejętności oraz twórczość osób, dzięki którym gry Blizzarda tętnią życiem. Na widzów czeka wiele segmentów, podczas których będzie można oglądać artystów, muzyków, aktorów dubbingowych, twórców treści i streamerów, a także epicka prezentacja utalentowanych cosplayerów, gawędziarzy i innych artystów ze społeczności Blizzarda.

Więcej informacji na temat BlizzConline oraz pełny harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa