Elden Ring i easter eggi. Lista wszystkich ciekawostek i najlepszych niespodzianek

Tytuł najbardziej oczekiwanej gry na The Game Awards dwa lata pod rząd, rekordowo wyprzedane wersje kolekcjonerskie w przedsprzedaży i zachęcające zwiastuny – nie dziwi więc, że Elden Ring jest jedną z najgłośniejszych premier growego świata w tym roku. Nie może w nim przy tym zabraknąć masy easter eggów i niespodzianek przygotowanych przez FromSoftware. A skoro tak, to postaramy się wyłapać ich jak najwięcej i przedstawić wam w tym tekście. Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

19 lutego 2022

Tak jak wiele produkcji o podobnej skali, tak i Elden Ring od FromSoftware uraczy nas masą ciekawostek i niespodzianek do odkrycia. Na uważnych graczy czekać będą nawiązania do poprzednich produkcji studia oraz do innych dzieł popkultury. Co więcej, jest to już informacja potwierdzona przez samego reżysera gry, Hidetakę Miyazakiego. Pod koniec stycznia 2022 roku wypowiedział się na ten temat dla portalu Game Informer. Zapytany o kwestię easter eggów i ich obecności w grze, Miyazaki odparł:

Tym razem mogę powiedzieć stanowcze tak. Elden Ring jest typem gry, która wybacza olbrzymie poczucie wielkości i objętości. I dlatego czułem, że tym razem mam prawo uwzględnić te rzeczy. Więc tak, znajdziecie je, jeśli wystarczająco mocno się przyjrzycie.

Hidetaka Miyazaki dla portalu Game Informer

Tym samym możemy być pewni, że jedną z atrakcji, jakie zapewni nam gra FromSoftware, będzie możliwość wyłapywania wszelkich nawiązań do innych wytworów kultury.

Jakie easter eggi i ciekawostki czekają na nas w Elden Ring?

W tym tekście będziemy na bieżąco zbierać i aktualizować ciekawostki obecne w Elden Ring. Na ich liście znajdziecie m.in.:

W najnowszej produkcji FromSoftware pojawi się miecz Moonlight Greatsword

Jedną z tradycji FromSoftware jest umieszczanie w (prawie) każdej swojej grze konkretnej broni. Od King’s Field z 1994 w większości produkcji studia znajdziemy miecz o nazwie Moonlight Greatsword. Wyjątkiem jest jedynie Sekiro: Shadows Die Twice, gdzie broń nie pasowała ze względów estetycznych. W Elden Ring natomiast następuje powrót do dawnych zwyczajów, a pojawienie się w grze easter egga z mieczem zostało potwierdzone przez Miyazakiego.

Moonlight Greatsword w wersji z Dark Souls
Wersja Moonlight Greatsword z Dark Souls. Źródło: darksouls.fandom.com

Miecz Storm Ruler w Elden Ring znany z Dark Souls i Demon’s Souls

Kolejną bronią, jaka pojawi się w Elden Ring, będzie Storm Ruler, miecz obecny zarówno w Dark Souls 3, jak i Demon’s Souls. W pierwszym przykładzie pomagał on w starciu z Yhormem, w drugim stawał się niezwykle przydatny w walce z bossem nazwanym Soul King, pozwalając na wykonanie specjalnego ataku.

Miecz Storm Ruler w grze Demon's Souls
Wersja miecza Storm Ruler z Demon’s Souls. Źródło: IGN

Easter eggi z postacią Patches the Hyena. Nawiązanie do innych soulslike’ów

Jeżeli ogrywaliście Demon’s Souls, Bloodborne lub serię Dark Souls, pewnie wiecie, że w tych grach można natrafić na postać nazwaną Patches the Hyena. Wszystko wskazuje na to, że bohatera tego spotkamy również w Elden Ring. Jest on na tyle charakterystyczny, że, podobnie jak choćby Moonlight Greatsword, stał się jednym z nieodłącznych elementów gier FromSoftware. Patches z jednej strony wydaje się pomagać graczowi, a z drugiej prowadzić go wprost w pułapki, co sprawia, że nie można się przy nim nudzić.

Postać Patches the Hyena z gier FromSoftware
Jedna z reinkarnacji postaci. Źródło: demonssouls.fandom.com

Inspiracje mangą Berserk?

Wiele osób doszukuje się w najnowszej produkcji FromSoftware wizualnych nawiązań do popularnej mangi Kentarō Miury. Według nich część postaci, które można było zobaczyć w zwiastunach i gameplayach Elden Ring, zostały zainspirowane bohaterami z Berserka. Trzeba przyznać, że po takim porównaniu widzi się pewne podobieństwo.

Dodatkowo w grze możemy odnaleźć miecz przypominający do złudzenia ten, który dzierży Guts z Berserka. Aby to zrobić, należy udać się do lokacji o nazwie Caelid, na północny-wschód od Limgrave. Miecz ukryty jest w skrzyni z tyłu czarnego wozu. Możemy go po prostu złapać i biec dalej lub rozprawić się najpierw z wrogami, to już zależy od naszej decyzji.

Nawiązanie do Gry o tron

A skoro jesteśmy przy mieczach – których w Elden Ring jest pełno – warto wspomnieć tutaj o kolejnym z nich, tym razem kojarzącym się z twórczością George’a R. R. Martina. Grafted Blade Greatsword, który możemy znaleźć w grze, jest bronią zainspirowaną tytułowym przedmiotem z Gry o tron. Skoro można stworzyć tron składający się z wielu mieczy, to dlaczego nie ostrze, korzystając z tego samego pomysłu?

Motyw muzyczny w Elden Ring nawiązujący do Demon’s Souls

Okazuje się, że jeżeli przysłuchamy się dokładnie muzyce z menu Elden Ring, to znajdziemy w niej podobieństwa do tej z Demon’s Soul i może być to świadomy easter egg zamieszczony w grze przez twórców z FromSoftware. Oczywiście nie jest to odwzorowanie jeden do jeden, a raczej uzyskanie zbliżonego klimatu, jednak obu kawałków słucha się bardzo dobrze.

Dorota Żak

Dziennikarski dream team. Najzabawniejsza redakcja w galaktyce. Najlepszy zespół na jaki możesz trafić w swojej ulubionej grze multiplayer. Namaszczeni przez Guru Gier. Mówią na nas różnie. Zawsze jednak sprowadza się to do tego samego: niezależnej zgrai szaleńców-pasjonatów, którzy postanowili wspólnymi siłami odbetonować polską skostniałą branżę dziennikarstwa gamingowego.

UWaga! Gorące informacje!