fbpx

Dead Space Remake otrzyma nowe zadania poboczne i „głębszego” protagonistę

14 stycznia 2023,
14:43
Arek Grabowski
Główny Bohater Dead Space w mrocznym pomieszczeniu obok zmarłego żołnierza i podejrzanego napisu na ścianie

Dead Space Remake od Motive Studios pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Dowiadujemy się coraz więcej o tej produkcji i okazuje się, że skrypt został napisany od początku. Według wypowiedzi Joela MacMillana, dyrektora realizacji z Motive Studios, Dead Space Remake otrzyma nowe zadania poboczne, by nadać więcej głębi postaciom, główny bohater gry będzie bardziej zaangażowany w historię oraz pojawią się spore zmiany w relacjach między różnymi osobami.

Czego dowiedzieliśmy się o Dead Space Remake od dyrektora realizacji z Motive Studios?

Napisanie skryptu Dead Space na nowo oznacza sporo zmian. Oczywiście trzon rozgrywki pozostaje taki sam, jednak zostaną naprawione błędy i wprowadzone pewne urozmaicenia. W całej fabule znacznie większą rolę odegrają wszystkie napotykane postaci jak Nicole, Mercer, Jacob Temple czy Elizabeth Cross. Każdy z tych bohaterów otrzyma nawet dedykowane zadania poboczne.

Oczywiście to ważne, by dać im więcej tła, głębi i motywacji, by personalne powiązania były bardziej znaczące dla gracza. Będzie wiele wymagających zagrożeń do pokonania podczas wykonywania nowych zadań pobocznych.

Joel MacMillan

Sam protagonista Dead Space Remake, Isaac Clarke, otrzyma swego rodzaju rework. Odegra on znacznie większą rolę w historii, przeprowadzi więcej interakcji z postaciami oraz odkryjemy jego prawdziwe motywacje. Postać ma lepiej pasować do całej fabuły, gracze otrzymają bardziej „spójną” produkcję niż oryginał. Historia z Dead Space jest o tyle interesująca, że sam John Carpenter sugeruje ekranizację, która ma być już w produkcji.

Jest on bardziej zaangażowany [Isaac Clarke] w wydarzenia i rozwiązywanie problemów. Protagonista będzie częścią każdej konwersacji, to daje więcej głębi dla postaci.

Roman Campos-Oriola, dyrektor kreatywny Motive Studios

Dead Space Remake zmierza na PC oraz konsole nowej generacji już 27 stycznia. To tylko kilka tygodni, po których zobaczymy grę odnowioną pod każdym względem. Nie tylko oprawa uległa ulepszeniom, ale nawet sam skrypt, co jest dość wyróżniające w branży gier, jeśli chodzi o remake’i. Niedawno poznaliśmy wymagania sprzętowe Dead Space Remake — warto je sprawdzić przed premierą gry, ponieważ grafika wygląda przepięknie.