fbpx

Dwoje producentów łączy siły, by stworzyć gry z uniwersów Star Warsów i Marvela

7 czerwca 2023,
08:00
Karla Kuźnicka
Postaci z uniwersum Marvela.

Dominic Robilliard, który pracował przy Ghost of Tsushima, oraz Amy Hennig, współpracująca niegdyś z Naughty Dog m.in. przy produkcji Uncharted, wspólnie zabiorą się za tworzenie nowych gier z serii Star Wars oraz w uniwersum Marvela. Dołączą oni do studia Skydance New Media.

Źródło: LinkedIn

Wyczekujemy na nowości spod szyldu Star Wars i Marvela

Robilliard pracował w Lucasfilm jako dyrektor kreatywny przy grze Star Wars 1313, która została anulowana jakiś czas temu. Gracze mieli w niej wcielić się w łowcę nagród na planecie Coruscant. Niestety, gdy Disney przejął Lucasfilm, anulował wszelkie gry będące w produkcji. W tym czasie licencję na tworzenie gier w świecie Star Warsów zdobyło EA.

Na swoim profilu na LinkedIn Robilliard ogłosił, że wraz ze Skydance New Media będzie pracował nad nadchodzącą grą Marvela, której akcja będzie osadzona w czasach drugiej wojny światowej.

Studio na czele z Amy Hennig przekonało Marvela oraz Disneya, by udzielono im licencji na pierwsze projekty związane z ich uniwersami. Skydance również miało styczność z produkcją seriali – na swoim koncie ma sukcesy takich pozycji jak Altered Carbon czy Jack Ryan.