fbpx

Take-Two Interactive wyda kolejną gradaptację dzieł J.R.R. Tolkiena

16 sierpnia 2022,
21:27
Wiktor Niedziela

Wspaniałych wieści dla fanów prozy J.R.R. Tolkiena ciąg dalszy – Take-Two Interactive zamierza wydać grę z tego uniwersum. To już trzecia na którą czekamy, która zostanie oparta na wydarzeniach znanych z Władcy Pierścieni.

Bilbo w Rivendell
Na skróty
  • Weta Digital, czyli studio odpowiedzialne między innymi za efekty specjalne w trylogii Hobbita stworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni, która ma zostać wydana przez Take-Two Interactive.
  • Tytuł ma zostać oparty bezpośrednio na książkach J.R.R. Tolkiena, a nie na jego filmowych adaptacjach.
  • Wstępnie premiera dzieła zaplanowana jest na rok rozliczeniowy 2024, czyli okres między 1 kwietnia 2023, a 31 marca 2024.

Świat wykreowany przez wybitnego pisarza J.R.R. Tolkiena otrzyma grę opartą bezpośrednio na oryginalnej prozie, nie zaś na jej filmowych adaptacjach, czy licznych opowiadaniach uzupełniających. Jest to kolejna propozycja przeniesienia dzieła twórcy w ostatnim czasie – już we wrześniu zobaczymy serial od Amazonu, a czekamy jeszcze na dwie gry z tego uniwersum, Lord of the Rings: Gollum i The Lord of the Rings: Return to Moria.

Nowy Lord of The Rings w rękach Take-Two Interactive

Nowa gradaptacja uniwersum Tolkiena zostanie wydana przez Take-Two Interactive poprzez podległą sobie markę Private Division – podobny los spotkał na przykład bardzo udany The Outer Worlds. Za samą produkcję natomiast odpowiedzialne będzie studio Weta Workshop, które niegdyś odpowiadało za efekty specjalne w filmowej adaptacji Hobbita. Mamy zatem do czynienia ze specjalistami, którzy doskonale znają materiał źródłowy. Choć wcześniej wspomniany deweloper dopiero rozpoczyna swoją przygodą z interaktywną rozrywką, tak nie można mu odmówić kunsztu w dziedzinie efektów specjalnych – ewentualne braki w kompetencjach na pewno zostaną uzupełnione przez firmę Unity, która w zeszłym roku wykupiła studio za cenę przekraczającą 1,6 mld dolarów.

Niestety to jedyne informacje, jakie na ten moment wiemy o nadchodzącym tytule osadzonym w barwnym świecie Tolkiena. Choć nie znamy szczegółów związanych ani z docelowymi platformami, ani nawet gatunku omawianej gry, tak jego premiera została wstępnie zaplanowana na rok rozliczeniowy 2024, czyli okres między 1 kwietnia 2023, a 31 marca 2024.