Cooler Master TD300 Mesh – obudowa komputerowa z przewiewną konstrukcją

Obudowa Cooler Master TD300 Mesh to połączenie nowoczesności i wydajności. Przedni panel w formie perforowanej siatki 3D wraz z iluminacją wentylatorów SickleFlow ARGB ma cieszyć nabywcę efektami wizualnymi i zapewniać dopływ chłodu. A na wydajne komponenty miejsca nie powinno zabraknąć.

21 stycznia 2022

Cooler Master TD300 Mesh to propozycja dla graczy, którzy chcą stworzyć efektowną
i wydajną, a jednocześnie dość kompaktową stację do gier. Obudowa jest przeznaczona do montażu płyt mini-ITX i micro-ATX. Producent chwali się, że wewnątrz jest miejsce na karty graficzne o długości 344 mm oraz coolery procesora o wysokości do 166 milimetrów. Przestrzeni jest zatem więcej niż w niejednej obudowie dla pełnowymiarowych płyt ATX.

Cooler Master TD300 Mesh – praktyczna i pojemna obudowa

Zwolennicy chłodzenia cieczą mogą zamontować trzy chłodnice, w tym dwie o długości 280 milimetrów. Tradycjonaliści znajdą mocowania na sześć wentylatorów. W standardzie producent dorzuca dwa śmigła SickleFlow o średnicy 120 milimetrów, wyposażone w adresowalne podświetlenie RGB LED. W pakiecie znajduje się też hub z pięcioma kanałami ARGB i czterema PWM. Można więc dołożyć kolejne akcesoria, a zarządzanie nimi i towarzyszącym okablowaniem powinno być maksymalnie proste.

Wygląd czarnej obudowy Cooler Master TD300 Mesh
Źródło: Cooler Master

Dostęp do wnętrza obudowy Cooler Master TD300 Mesh zapewniają m.in. okno wykonane z hartowanego szkła, a także demontowalny panel górny. Utrzymanie porządku mają z kolei ułatwić filtry przeciwkurzowe oraz system zarządzania przewodami. Na wyposażeniu nie zabrakło klatki na dyski, którą można przesuwać tak, aby uzyskać dodatkową przestrzeń na chłodzenie lub zasilacz. Łącznie na pokładzie zmieszczą się cztery dyski: dwa w rozmiarze 2,5” i kolejne dwa 2,5” lub 3,5”. Slotów na karty PCIe jest z łącznie cztery.

Wygląd białego modelu TD300 Mesh
Źródło: Cooler Master

Obudowa Cooler Master TD300 Mesh dysponuje panelem I/O z dwoma portami USB 3.2 Gen 1, wejściem i wyjściem audio oraz przyciskiem pozwalającym na kontrolę akcesoriów podłączonych do huba ARGB/PWM. Całość wykonana ze stali, szkła i tworzyw sztucznych waży prawie sześć kilogramów.

Producent przygotował dwie wersje kolorystyczne: czarną i białą. Prezentowana obudowa trafi do sprzedaży jeszcze w styczniu, a jej cena nie powinna przekroczyć ok. 330 zł.

Źródło: informacja prasowa

Dostępne opcje kolorystyczne: czarna, biała
Wymiary: 433 × 210 × 420,5 mm
Materiał: stal, szkło, tworzywa sztuczne
Waga: 5,85 kg
Obsługiwane formaty płyt głównych: m-ATX, m-ITX
Maks. wysokość chłodzenia CPU: 166 mm
Maks. długość karty graficznej: 344 mm

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!