Do PlayStation Store na PS5 trafia wyczekiwana funkcja. Sony wprowadza ulepszony system oceniania

26 września 2023,
17:47
Arek Grabowski
PlayStation

Sklep PlayStation Store od dawna jest dość okrojony pod względem funkcji w porównaniu do konkurencyjnych serwisów. Sony wprowadziło jednak długo wyczekiwany system, który zapewni użytkownikom znacznie więcej informacji na temat gier dostępnych do zakupu.

Dodano system ocen graczy do PlayStation Store. Ta funkcja sprawi, że przed zakupem dowiemy się, co inni użytkownicy myślą o danym tytule. Gracze mogą oceniać tylko te gry, które rzeczywiście posiadają w swojej bibliotece.

Jak działa system oceniania gier w PlayStation Store?

Gracze wystawiają swoją ocenę pod postacią gwiazdek w skali od 1 do 5. Później średnia opinii jest widoczna na stronie sklepu z daną grą. Użytkownik może sprawdzić, ilu użytkowników wystawiło konkretną ocenę. Taki system zdecydowanie sprawi, że wybór tytułu będzie łatwiejszy. Nie ma również dużego ryzyka zjawiska tzw. review bombingu, czyli nadmiernego wystawiania słabych ocen bez żadnej podstawy. Użytkownik musi kupić grę, by ją ocenić.

Ostatnia duża aktualizacja systemu PlayStation została wydana również w tym miesiącu. Wprowadzono wtedy wsparcie dla systemu Dolby Atmos czy też dysków M.2 o pojemności 8 TB oraz sporo nowych funkcji dostępności.