Pojawił się pierwszy gameplay Frostpunka 2. Gra na premierę trafi do Game Passa

16 stycznia 2024,
18:00
Jacek Kowal

11 Bit Studios w końcu zaprezentowało pierwszy gameplay Frostpunka 2. Czy społeczeństwo poradzi sobie w postapokaliptycznej zimie?

Frostpunk 2 gameplay trailer

Wiele osób z niecierpliwością czeka na premierę Frostpunka 2. Ta ma się ukazać na komputery już w połowie 2024, a nieco później trafi również na Xboxy Series X/S i PlayStation 5. Teraz 11 Bit Studios udostępniło pierwszy gameplay rozgrywki, a także potwierdziło, że gra trafi do Game Passa już pierwszego dnia.

Pierwszy gameplay Frostpunka 2 zapowiada spore wyzwanie

Zwiastun trwa nieco ponad dwie minuty i możemy w nim zobaczyć miasto, które próbuje przetrwać apokaliptyczną zimę. Zamieć, która odmieniła świat wydarzyła się 30 lat przed akcją w grze, ale jak widzicie, jej skutki dalej są odczuwalne. Mało jedzenia, nadmierna populacja, problemy z energią, ciepłem i zanieczyszczeniami powietrza, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Jakby wspomnianych wcześniej problemów było mało, to według twórców stanie przed nami jeszcze kilka, o wiele gorszych zagrożeń. Ludzka natura i pragnienie władzy w takich warunkach z pewnością nie są czymś, co pomoże odbudować cywilizację, ale chyba warto próbować?