fbpx

PlayStation 5 otrzymało ogromny update! Sony wprowadza bardzo ważne nowości

13 września 2023,
13:15
Arek Grabowski
Biała konsola PlayStation 5

Sony wprowadziło aktualizację dla PlayStation 5 we wszystkich krajach. Dodano wiele funkcji, które były testowane w niektórych lokalizacjach od początku lipca. Przede wszystkim konsol obsługuje teraz urządzenia Dolby Atmos HDMI – w tym soundbary, telewizory czy nawet kino domowe. PlayStation 5 może renderować dzięki aktualizacji kanały 3D Audio, więc uzyskamy lepszy efekt przestrzenności dźwięku.

Menu dźwięku na PlayStation 5
Źródło: Blog PlayStation

Oprócz tego możemy przypisać drugi pad jako „kontroler pomocniczy”. Da się wyłączyć haptyczne sprzężenie zwrotne podczas poruszania się po menu systemu. Podobnych poprawek związanych z dostępnością jest znacznie więcej. Od teraz możemy zobaczyć w małym okienko transmitowany przez znajomego ekran bez konieczności wchodzenia na transmisję. Wszystkie zmiany zostały opisane na blogu PlayStation.

Sony zwiększa dostępność związaną z grą zdalną na PlayStation 5

Od teraz funkcja PlayStation Remote Play jest obsługiwana przez urządzenia z systemem Android TV OS 12. Można więc korzystać z tej technologii na przykład za pośrednictwem Chromecasta czy telewizora Sony Bravia XR A95L. Widać, że firma dba o Remote Play – szczególnie dlatego, że niebawem otrzymamy PlayStation Portal. Niedawno ujawniono datę premiery, cenę oraz parametry nadchodzącego handhelda od Sony.

Podgląd transmisji znajomego na PlayStation 5
Źródło: Blog PlayStation

Konsole otrzymały sporo ulepszeń związanych z funkcjami społecznościowymi. Od teraz łatwiej zapraszać graczy, udostępniać i oglądać transmisję czy też tworzyć sesje. Te pomniejsze usprawnienia sprawiają, że na PlayStation 5 po prostu przyjemniej gra się teraz ze znajomymi.

Sony wprowadziło również nowe polecenia głosowe. Ta funkcja jest jednak dostępna na ten moment wyłącznie w USA oraz Wielkiej Brytanii. Zapowiedziano również usprawnienia związane z aplikacją mobilną PlayStation – otrzymamy je najpewniej jeszcze przed końcem miesiąca.

Warto zwrócić uwagę na dodanie obsługi dysków M.2 o większej pojemności. Teraz konsola wspiera sprzęt o pojemności maksymalnie 8 TB (wcześniej 4 TB). Ta zmiana sprawi, że na PlayStation 5 po prostu możemy zmieścić więcej gier.