fbpx

PlayStation Portal otrzymał oficjalną datę premiery. Sprzęt pojawi się już niebawem

1 września 2023,
10:30
Arek Grabowski
Konsola PlayStation Portal na białym tle

Sony ujawniło datę premiery nadchodzącego handhelda PlayStation Portal. Urządzenie zobaczymy 15 listopada „na wybranych rynkach”. Przedsprzedaż jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Zakupu można dokonać tylko przez PlayStation Direct.

Od 29 września PlayStation Portal ma być dostępny „u innych sprzedawców detalicznych” w powyższych krajach. Wtedy też przedsprzedaż rozpocznie się w Japonii i Kanadzie. Jakiś czas temu ujawniliśmy także cenę PlayStation Portal. Wiemy także, że sprzęt będzie opierał się na Remote Play z PS5.

Co oferuje handheld PlayStation Portal?

To nic innego, jak standardowy kontroler DualSense od PlayStation 5 ze wbudowanym ekranem. Urządzenie korzysta z funkcji Remote Play. Konsola PlayStation 5 jest wykorzystywana do uruchomienia gry – obraz później zostaje przesłany do handhelda. Tego rodzaju strumieniowanie często wiąże się z opóźnieniami i zakłóceniami. Już niebawem będzie można przetestować sprzęt od Sony.

PlayStation Portal połączy się zdalnie z PS5 przez Wi-Fi, dzięki czemu będzie można szybko przeskoczyć z gry na PS5 do PlayStation Portal. PlayStation Portal może grać w obsługiwane gry zainstalowane na konsoli PS5 i korzystać z kontrolera Dualsense.

Sony

Na ten moment nie wiemy, kiedy PlayStation Portal będzie dostępny w Polsce i pozostałych krajach. Sony najpewniej w ciągu najbliższych tygodni ujawni te informacje. Przedsprzedaż będzie stopniowo otwierana dla kolejnych rynków.