fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Darkest Dungeon: The Board Game już w tym miesiącu trafi do graczy

8 listopada 2021,
20:55
Bartłomiej Gawryszuk

Wspaniała gra tabletop na podstawie hitu Darkest Dungeon zebrała na ten moment ponad 5 milionów dolarów (cel wynosił 300 tysięcy). Co sprawiło, że gracze tak chętnie zainwestowali swoje pieniądze w planszówkę?

Niepomalowane figurki z gry planszowej Darkest Dungeon
Na skróty
  • Darkest Dungeon doczekało się planszowej adaptacji serii.
  • Na uwagę zasługują figurki, które zostały stworzone przez światowej sławy artystów.
  • Darkest Dungeon: Gra planszowa będzie dostępna do kupienia tylko na platformie Kickstarter.
  • Dostawy gry mają rozpocząć się jeszcze w listopadzie.

Od daty rozpoczęcia zbiórki na planszową wersję gry Darkest Dungeon na Kickstarterze minął już rok, a wciąż pozostaje ona jedną z lepszych w historii platformy: na ten moment cel został przekroczony ponad osiemnastokrotnie. Producenci zaskoczeni sukcesem postanowili nie tylko pójść za ciosem i od razu wydać pięć dodatków, ale też nawiązać współpracę z Lucrum Games, aby dodać polskie tłumaczenie do podstawowej wersji gry.

Mythic Games we współpracy z Red Hook Studios już skończył prace nad swoją grą z rodziny takich klasyków ,jak Zombicide czy Descent. Ten tytuł dla maksymalnie czterech graczy wyróżniać ma multum mechanik znanych właśnie z serii Darkest Dungeon. To oznacza, że bohaterowie będą mogli oszaleć, zachorować i finalnie umrzeć. Permadeath jest obecny również w planszowej wersji „podziemi”.

Darkest Dungeon: Gra planszowa – must-have dla wielbicieli miniaturek

Zaprawdę będą oni w siódmym niebie, bo nad figurkami pracują tacy geniusze, jak Edgar Skomorowski czy Irek Zieliński, których kunszt nie pozostawia wątpliwości co do jakości postaci. W samej wersji podstawowej otrzymamy 72 miniaturki bohaterów i potworów z Darkest Dungeon. Miejmy nadzieję, że twórcy w zestawie dołączą poradnik kolorystyczny, abyśmy mogli jak najwierniej pomalować przeróżne monstra.

Figurki z gry planszowej Darkest Dungeon: The Board Game

Najciemniejsze lochy tylko dla nielicznych

Jedynym problemem najnowszego dzieła Mythic Games jest jego ekskluzywny charakter. Gra będzie dostępna jedynie na Kickstarterze, więc nie ujrzymy jej na sklepowych półkach, nawet w najbardziej elitarnym sklepie dla nerdów. Póki co gra jest jeszcze dostępna w ramach late pledge na Kickstarterze, jednak nie wiadomo jak długo jeszcze, gdyż kopie gry mają być rozsyłane już w tym miesiącu.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze