fbpx

Bungie pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi projektami z Sony

5 stycznia 2023,
18:26
Arek Grabowski
Stwór z trzema rękami i bronią jako przeciwnik w grze Destiny 2

Lider kreatywny Bungie, Tom Farnshworth, napisał na Twitterze, że współpracuje z Sony „w kilku niezapowiedzianych projektach”. Podkreślił on także całkowitą zmianę studia pod względem tego, jak dostarczają gry. Wspomina o ewolucji ze „ściśle określonych produkcji” do „tytułów live service„.

Bardzo ważnym elementem jest pokazana na zdjęciu tarcza. Tom Farnshworth pisze, że „tak wygląda 11 lat w Bungie”. Lider kreatywny studia podkreśla dostarczenie gier Destiny do milionów graczy na całym świecie. Warto zauważyć też ciągły rozwój produkcji Bungie. Niedawno pojawił się nowy sezon w Destiny 2 z ogromną zawartością — wszystko całkowicie za darmo.

Co dla graczy oznacza współpraca Bungie oraz Sony?

W lutym 2021 roku Bungie powiedziało, że planują wydanie co najmniej jednego nowego IP przez cztery kolejne lata. Pamiętajmy, że studio zostało przejęte przez Sony za cenę 3,6 miliarda dolarów. Było to w czerwcu 2022 roku.

CEO Sony, Kenichiro Yoshida, wspomniał, że przejęcie Bungie było zmotywowane tym, że firma chce stać się „bardziej multiplatformowym biznesem”. Plany są tak naprawdę dość ambitne. Sony chce wydać aż 12 gier live service przed marcem 2026 roku. Zapewne powstanie również produkcja we współpracy z Bungie.