Fable ma wyglądać tak dobrze jak na trailerze w momencie premiery

14 czerwca 2023,
19:22
Arek Grabowski
Główna bohaterka Fable

Ludzie nie wierzą, że nowe Fable będzie rzeczywiście wyglądać tak, jak na trailerze pokazanym podczas wydarzenia Xbox Games Showcase. Gra prezentuje się genialnie – główną rolę odgrywa realistyczne otoczenie oraz oświetlenie. Według głównego artysty pracującego nad Fable, Lukasa Koelza, tytuł będzie rzeczywiście tak dobrze wyglądał.

Lukas podkreśla, że brak wiary ludzi w oprawę tej gry to najlepszy komplement, jaki studio Playground mogło otrzymać. Deweloper opublikował kilka screenów z Fable, które według wszystkich informacji są prawdziwe. Tytuł będzie wyglądał bardzo realistycznie i podniesie poprzeczkę, jeśli chodzi o oprawę audiowizualną.

Fable wygląda przepięknie, lecz fani narzekają na design głównej bohaterki

Część fanów niestety jest zdenerwowana faktem, że pokazanym bohaterem była kobieta, której model nie spodobał się graczom. Uważają oni postać za zbyt mało „gorącą”, z czym twórcy Fable wydają się walczyć. Nie do końca wiemy, jak będzie wyglądał system personalizacji postaci w grze, jednak poprzednie odsłony oferowały jedynie wybór między mężczyzną a kobietą z drobnymi kosmetycznymi poprawkami.

Możliwe, że nowe Fable zawiera rozbudowany kreator bohatera. Tego dowiemy się jednak później, gdy twórcy zdradzą więcej informacji. Gracze natomiast natychmiast wyciągnęli pochopne wnioski i uznali, że pokazana bohaterka to już docelowa główna postać z gry, mimo że premiera jest bardzo odległa.