Blizzard poprawił dobieranie graczy w Overwatch 2, ale społeczność wciąż nie jest zadowolona

25 marca 2023,
17:22
Jacek Kowal
Postać z gry Overwatch

W lutym otrzymaliśmy informację, że Blizzard ma naprawić nierówne dobieranie graczy. Przez ten błąd zdarzało się, że nowi i niedoświadczeni żołnierze trafiali do meczów z weteranami. Teraz aktualizacja podobno weszła, ale nadal pojawiają się skargi, że niewiele się zmieniło. O co dokładnie chodzi?

Matchmaking, czyli zmora wszystkich sieciowych strzelanek

W grach opartych na rywalizacji, gdzie sprzęt nie ma żadnego znaczenia, odpowiednie dobieranie graczy jest jednym z największych wyzwań. Overwatch 2 nie jest tu wyjątkiem i nieustannie trwają prace, by system tworzenia drużyn był bardziej sprawiedliwy i jednolity. Najwyraźniej jednak przed Blizzardem jeszcze daleka droga, by rozwiązać wszystkie problemu.

Załoga Overwatch
Źródło: Blizzard

Morgan Maddren, poinformował na swoim Twitterze, że programiści pracowali nad tworzeniem potyczek z węższą rozpiętością MMR (matchmaking rating), czyli systemem doboru przeciwników. Czyjeś MMR określa oczekiwany wyniki tej osoby. Zmiana polega na zawężeniu rozpiętości tego wskaźnika, dzięki czemu uczestnicy będą na podobnym poziomie.

Warto jednak zauważyć, że zmiana rozpiętości MMR może negatywnie na granie w grupie, kiedy ktoś z naszej ekipy wyraźnie odstaje od reszty. Jak się domyślacie, modyfikacja nie przypadła wszystkim do gustu i ponownie pojawiły się marudy, niszczyciele dziecięcych uśmiechów. Z drugiej jednak strony wiele osób stwierdza, że aktualizacja praktycznie nie wpłynęła na matchmaking, a przynajmniej dla doświadczonych graczy. Najwyraźniej przed Overwatch 2 jeszcze daleka droga.