Blizzard poprawi dobieranie graczy w Overwatch 2? Aktualizacja jest już w drodze

20 lutego 2023,
17:25
Jacek Kowal
Postacie z gry Overwatch

Overwatch 2 od swojej premiery niemal nieustannie boryka się z problemami. Pod koniec stycznia pisaliśmy o skargach na system dobierania członków drużyny. Innym ciekawym błędem jest przenoszenie graczy do przeciwnych zespołów, ale teraz skupmy się na tworzeniu teamu.

Fani narzekają, że gra miesza niedoświadczonych graczy z weteranami, co negatywnie wpływa na przebieg rozgrywki. Teraz Blizzard odniósł się do tych zażaleń i twierdzi, że jest bliski rozwiązania.

Blizzard reaguje na skargi dotyczące matchmakingu w Overwatch 2

Chociaż w ostatnim czasie Overwatch 2 otrzymał kilka aktualizacji problem słabego dobierania członków drużyny, nadal nie został rozwiązany. To się może niedługo zmienić, ponieważ producent wykonawczy, czyli Jared Neuss, niedawno powiedział, że kolejne łatki są przygotowywane, a ich premiera „jest tuż za rogiem”.

Nie jest do końca jasne, co powoduje te problemy. Popularna jest teoria, że malejąca baza graczy utrudnia dopasowanie osób z podobnym poziomem umiejętności. Jest to jednak dość grubymi nićmi szyte, ponieważ nie chce mi się wierzyć, że teraz, kiedy gra jest nie tylko multi platformowa, ale też darmowa może brakować użytkowników.

Sami twórcy tłumaczą, że gra nie dobiera drużyny na podstawie widocznego SR, a bierze pod uwagę ukryty MMR lub wewnętrzny ranking. Ten zmienia się po każdym rozegranym meczu, a nie tylko trybie rywalizacji.

Tak czy inaczej, w tym lub w następnym tygodniu możemy spodziewać się kolejnej poprawki, która powinna rozwiązać ten problem. Pytanie tylko co innego się zepsuje?