fbpx

Nowy błąd w Overwatch 2 może obrócić nas przeciwko naszym sprzymierzeńcom

18 lutego 2023,
16:32
Jacek Kowal
Bohaterowie Overwatch 2

Generalna zasada Overwatch 2 jest niemal taka sama jak w każdej innej sieciowej strzelance. Są drużyny, które wzajemnie próbują się wyeliminować lub osiągnąć cel jednocześnie uniemożliwiając to drugiej stronie. Niektóre produkcje pozwalają zmieniać strony w trakcie rozgrywki, ale gra od Blizzarda raczej się do nich nie zalicza, chyba że traficie na ten nietypowy błąd.

Zmień stronę w Overwatch 2

To chyba jeden z najdziwniejszych błędów w historii Overwatch 2. Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: Twój zespół jest już bliski zwycięstwa. Jednemu z przeciwnych graczy puszczają nerwy, więc postanowił opuścić mecz przed jego zakończeniem. Nagle wyrzuca cię do ekranu wyboru bohatera…, ale w przeciwnej drużynie? Takiego właśnie buga możemy zobaczyć na Reddicie.

Autor nagrania opisał również kilka śmiesznych faktów towarzyszących temu błędowi. Przede wszystkim nie tylko on zmienił stronę, ponieważ przeciwne supporty trafiły do jego starego zespołu. Dalej jest jeszcze ciekawiej, ponieważ mecz został oczywiście przegrany, ale gracz otrzymał zagranie meczu, które prezentuje go jeszcze w starej drużynie. Finalnie użytkownik utknął w ekranie ładowania, z którego trafił od razu do kolejnego starcia.

Tryb przepychanki w Overwatch 2
Źródło: Blizzard

Komentujący wspomniany post nie byli zaskoczeni. W końcu od premiery Overwatch 2 zmaga się z wieloma skargami na błędy, między innymi w dopieraniu zespołów. Niektórzy lubią nawet ironizować. nazywając grę „OVERBUG 2”. Blizzard oczywiście obiecał naprawiać bugi na bieżąco, ale najwyraźniej woli skupiać się na tworzeniu nowych skinów, niż faktyczną opieką nad grą. A was już przerzuciło do drugiego zespołu?