Pełna wersja Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutuje już w 2022 roku

21 czerwca 2022,
22:22
Nikodem Idziak

Choć od premiery kultowego Mount and Blade minęło już prawie 14 lat, to znaczna część graczy wciąż nieustannie powraca do jedynego w swoim rodzaju świata Calradii. Wielu z nich zdążyło w tym czasie zakończyć edukację, znaleźć swoją pierwszą pracę, czy założyć własną rodzinę, wszystkich łączyła jednak nieśmiertelna wiara w to, że dane im będzie ostatecznie ujrzeć kontynuację ukochanego symulatora średniowiecznego karierowicza. Do tych, którzy cząstkę tej nadziei zdążyli utracić, przyszła dziś dobra nowina. Okazało się bowiem, że Mount & Blade II: Bannerlord objawi się graczom pecetowym i konsolowym już w tym roku.

Grafika jeźdźca promująca grę Mount&Blade II: Bannerlord
Na skróty
  • Profil PlayStation Game Size ujawnił, że premiera gry Mount & Blade II: Bannerlord planowana jest na 25 października 2022 roku, tytuł zadebiutuje zarówno na pecetach, jak i konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S.
  • Produkcja pojawiła się we wczesnym dostępie na platformie Steam w marcu 2020 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem graczy.
  • Dzieło studia TaleWorlds – z początku raczej ubogie w zawartość – przez kolejne lata było regularnie rozwijane oraz naprawiane.

Na Twitterze PlayStation Game Size – profilu znanego z trafnych analiz sklepu PlayStation – pojawiła się informacja, która z pewnością wzbudzi radość u wszystkich entuzjastów masła oraz średniowiecznej sztuki wojennej. Znajdujący się już od ponad dwóch lat w stanie wczesnego dostępu Mount and Blade II: Bannerlord w końcu otrzymał oficjalną datę premiery. Opierając się na wspomnianym tweecie, pełna wersja tytułu zadebiutuje na pecetach, a także konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S już 25 października 2022 roku. Autor wiadomości zaznaczył również, że informacja ta potwierdzona została zarówno przez studio TaleWorlds, jak i wydawcę gry – Prime Matter.

Mount and Blade II: Bannerlord w pełnej okazałości

Najnowsze dzieło tureckiego studia zdążyło zdobyć wśród graczy miano nie tyle mema, co praktycznie legendy wśród branży gier. Wczesny dostęp kontynuacji serii zapoczątkowanej w 2008 roku zagościł na Steamie w marcu 2020 roku, a od tego czasu zdążył już zebrać godną podziwu ilość 87% pozytywnych recenzji (spośród ponad 140 tysięcy wystawionych). Tytuł – choć bardzo ciepło przyjęty – wciąż pozostawał jednak dziełem w widoczny sposób niedokończonym. Imponujących rozmiarów bitwy okraszone były problemami z optymalizacją oraz nierozgarniętym AI, mechaniki zawarte w kampanii okazały się natomiast o wiele uboższe od tych, które planowo miały się tam znaleźć. Twórcy bynajmniej nie pozostali głusi na krytykę, gdyż w ciągu kolejnych lat early accessu skutecznie wzbogacali grę zarówno o nową zawartość, jak i regularne naprawy występujących w niej błędów.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy proces produkcji, nietrudno było się dziwić tym, którzy z wielką dozą sceptycyzmu podchodzili do możliwej premiery gry w 2022 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że najnowsze dzieło studia TaleWorlds faktycznie ma szanse zagościć w swojej pełnej wersji już niedługo.