fbpx

RoboCop: Rogue City na zwiastunie z fragmentami rozgrywki. Back to the 80’s pełną gębą

8 lipca 2022,
17:23
Hubert Kalisz

Wczorajszy pokaz Nacon Connect 2022 przyniósł ze sobą wiele zapowiedzi, jednakże wśród tych najciekawszych z pewnością znalazł się RoboCop: Rogue City od rodzimego studia Teyon. Po epizodycznym występie robotycznego gliny w Fortnite przyszedł chyba czas na jego pełnoprawny powrót w blasku chromowanej chwały.

RoboCop z gry RoboCop: Rogue City

Strzelanka z perspektywą pierwszej osoby to wręcz idealny gatunek dla postaci RoboCopa w świecie gier komputerowych. Pokazał to, chociażby tytuł sprzed lat opowiadający o podobnym mu bohaterze w postaci Judge Dredd: Dredd vs. Death. Strzelanie przy użyciu kultowego Auto-9 czy rzucanie przeciwnikami z wykorzystaniem siłowników to tylko niektóre ze sposobów, jakimi gracz będzie mógł się uporać z wszelkimi napotkanymi przeciwnościami losu.

RoboCop: Rogue City – platformy docelowe oraz data premiery

Produkcja działać będzie na popularnym silniku Unreal Engine 5, a więc możemy liczyć na oprawę w pełni odpowiadającą standardom nowej generacji, czego namiastkę mogliśmy zobaczyć na materiale udostępnionym podczas wczorajszego eventu. W RoboCop: Rogue City zagramy na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC oraz Nintendo Switch już w czerwcu przyszłego roku. Fanów filmowego pierwowzoru ucieszy z pewnością powrót samego Petera Wellera, który wcielił się w bohatera przy okazji oryginalnej trylogii. Czyżby było to dla Teyonu nareszcie w pełni udane podejście do adaptacji kultowej serii filmów akcji? Czas pokaże.