fbpx

Krux prezentuje odświeżoną wersję klawiatury Atax Pro

Krux zapowiada premierę odświeżonej wersji klawiatury Atax Pro. Otrzyma ona nowe przełączniki – Gateron oraz mały detal. Premiera jeszcze w tym miesiącu.

Na skróty
  • Nowa wersja klawiatury posiada przełączniki Gateron.
  • Dostępny będzie jedynie wariant PRO.
  • Premiera odbędzie się już w tym miesiącu.

Firma Krux podała dziś oficjalne informację o premierze odświeżonej wersji klawiatury KRUX Atax Pro z nowymi przełącznikami Gateron. Na rynku dostępny będzie jedynie wariant Pro, czyli możliwa konfiguracja podświetlenia RGB. Brak tańszej wersji (bez PRO) jak we wcześniejszym Ataxie z przełączniki Outemu co uniemożliwiało nam konfigurowanie RGB.

Co nowego w klawiaturze Krux Atax Pro Gateron?

Ulepszony Atax Pro posiada przełączniki mechaniczne Gateron, wcześniej było to Outemu. Dodatkowo mały szczegół, a cieszy – kabel w oplocie, wcześniej bez oplotu, co było niezbyt przyjemne. I to na tyle z nowości. Reszta specyfikacji jak we wcześniejszej wersji.

Specyfikacje techniczne Atax'a

Krótki opis klawiatury Krux Atax Pro Gateron

Krux Atax Pro Gateron to klawiatura bez bloku numerycznego, w żargonie gamingowym zwanego TKL lub „sześćdziesiątkom”. Do wyboru tradycyjnie przełączniki Brown, Blue oraz Red. Klawiatura w standardzie wyposażona jest w 20 trybów podświetlenia, które można dodatkowo dopasować pod siebie w oprogramowaniu. Dodatkowo jest 5 slotów na stworzenie własnego podświetlenia. Posiada ona również funkcję nagrywania oraz konfiguracje makr. 87 klawiszy, które posiada „sześćdziesiątka” przetrwają do 50 milionów wciśnięć, każdy z osobna, to daje razem 4 350 000 000 kliknięć. Tarczą każdego przełącznika jest keycap wykonany w technice podwójnego wtrysku, co to oznacza? O wiele większą odporność na ścieranie niż w przypadku standardowych „malowanych” nakładek na klawisze.

Wygląd klawiatury Krux Atax Pro

Czyżby kolejny hit od Kruxa? Tego dowiemy się już niebawem, bowiem jeszcze w tym miesiącu odbędzie się premiera. Cena niestety nie jest znana.