Czym jeszcze zaskoczy nas 2022? Najciekawsze premiery przed końcem roku

Na dworze robi się coraz chłodniej, dni są coraz krótsze, a rok bardzo powoli zbliża się ku końcowi. Mimo tego przed nami wciąż znajduje się całkiem solidna ilość ciekawych premier. Sprawdźcie na co warto jeszcze czekać w tym roku!

26 października 2022

Ustrzel grową okazję

Bayonetta 3 – 28.10.2022 (Switch)

Trzecia część opowieści o tytułowej wiedźmie, mimo dość dużych kontrowersji jakie otaczają sytuację z główną aktorką dubbingową, wciąż może być niesamowicie interesującą grą. Seria wraca do nas po ponad 8 lat od ostatniej części w serii. Celem Bayonetty będzie uratowanie świata, któremu zagraża broń biologiczna tworząca ogromne stwory. Tytuł ponownie będzie slasherem z widokiem z trzeciej osoby, w której przerzedzać będziemy zastępy chcących zniszczyć ludzkość stwory. Do dyspozycji będziemy mieli broń białą, palną, a także dużą ilość różnego rodzaju magii. Tytuł obowiązkowy dla fanów Bayonetty!

God of War: Ragnarok – 9.11.2022 (PS4, PS5)

Dla fanów produkcji Sony to może być największa premiera aktualnego roku. Kontynuacja historii Kratosa i jego syna, którzy mocno przetrzebiają panteon nordyckich bogów oraz próbują zrozumieć co czeka świat oraz jak na jego los może wpłynąć Atreus. Pod względem mechaniki nie powinniśmy spodziewać się żadnej rewolucji – gra będzie kontunowała styl jaki prezentowała nam poprzednia część cyklu. God of War: Ragnarok może być bardzo mocnym kandydatem do tytułu najlepszej gry roku 2022 i zdecydowanie warto będzie po nią sięgnąć.

Pentiment – 15.11.2022 (PC, XONE, XSX)

Jedna z, moim zdaniem, najciekawiej wyglądających gier jakie mają zostać wydane w 2022. Pentiment ma być przygodówka w stylu graficznym przypominającym grafiki ze średniowiecznych ksiąg. Główny bohater zostanie wplątany w serie morderstw i będzie musiał odkryć co tak naprawdę dzieje się XVI-wiecznym opactwie. Mechanika będzie raczej dość prosta, ale w grze ma być rozbudowany system dialogów oraz wyborów, które mają nieść rozmaite konsekwencje. Warto sprawdzić, szczególnie że gra zadebiutuje w usłudze Game Pass.

High on Life – 13.12.2022 (PC, XONE, XSX)

Pełna żartów i humoru gra tworzona przez Justina Rowlanda, który znany jest przede wszystkim jako jeden z twórców znanej animacji Rick i Morty. Produkcja będzie FPSem, którego silną cechą mają być komentujące wszystko na bieżąco gadające bronie. Główny bohater musi powstrzymać obcych, którzy przerabiają ludzi na narkotyk. Czekać na nas będą zróżnicowane bronie i posiadające różne charaktery bronie. Dla fanów gier z dużym dystansem do siebie, pozycja obowiązkowa.

GAMESGURU

Dziennikarski dream team. Najzabawniejsza redakcja w galaktyce. Najlepszy zespół na jaki możesz trafić w swojej ulubionej grze multiplayer. Namaszczeni przez Guru Gier. Mówią na nas różnie. Zawsze jednak sprowadza się to do tego samego: niezależnej zgrai szaleńców-pasjonatów, którzy postanowili wspólnymi siłami odbetonować polską skostniałą branżę dziennikarstwa gamingowego.

UWaga! Gorące informacje!