Andor – oficjalny zwiastun i nowa data premiery serialu o Cassianie Andorze

Andor, nadchodzący serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen, zaliczy opóźnienie. Premiera na Disney+ została przełożona na 21 września. Informacja została udostępniona wraz z oficjalnym zwiastunem spinoffu Rogue One.

1 sierpnia 2022
Na skróty
  • Pojawił się oficjalny zwiastun Andora.
  • Premiera serialu z uniwersum Star Wars została przełożona z 31 sierpnia na 21 września tego roku.
  • Pierwszego dnia na platformę Disney+ trafią trzy z dwunastu odcinków.

Fani Gwiezdnych Wojen nareszcie mogą cieszyć się oficjalnym zwiastunem Andora! Od publikacji pierwszego teasera serialu o Cassianie Andorze zaszły jednak zmiany dotyczące terminu, w którym produkcja ma trafić do streamingu. Premiera spinoffu i prequela filmu Rogue One zaplanowana była na środę 31 sierpnia, ale według najnowszych informacji Andor zadebiutuje 21 września. W tym dniu na Disney+ pojawią się pierwsze trzy odcinki, a cały sezon liczyć będzie dwanaście epizodów.

Andor – nowy zwiastun serialu

Podobnie do pierwszego teasera, nowy trailer nadchodzącego serialu z uniwersum Star Wars (na szczęście) nie zdradza szczegółów dotyczących historii. Fabuła opowie o początkach rebelii przeciwko Imperium i pierwszych latach działalności Cassiana Andora w ruchu oporu. Akcja ma rozpocząć się pięć lat przed wydarzeniami z Rogue One.

Pełny zwiastun prezentuje tym razem znacznie więcej scen z udziałem Diego Luny w roli tytułowego bohatera, bliżej przyjrzeć się możemy także postaci granej przez Stellana Skarsgårda. W produkcji pojawią się również m.in. Genevieve O’Reilly (Mon Mothma), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Adria Arjona, Denise Gough oraz Kyle Soller.

Showrunnerem Andora jest Tony Gilroy – współscenarzysta Rogue One, a także takich filmów, jak Armageddon, Adwokat diabła czy seria o Jasonie Bourne’ie. Obok Kathleen Kennedy i Diego Luny, twórca jest także jednym z głównych producentów wykonawczych.

Plakat serialu Andor na Disney+
Andor / Disney+ / Lucasfilm, Disney / Fanpage Star Wars na Facebooku
UWaga! Gorące informacje!