fbpx

Pierwszy laptop gamingowy od LG. Znamy specyfikację Ultragear 17G90Q

Dzisiaj odbyła się premiera pierwszego laptopa gamingowego marki LG. Jest to wielkie osiągnięcie dla producenta i firma nie zamierza poprzestawać na jednym modelu.

Na skróty
  • LG pokazało światu swój pierwszy laptop gamingowy Ultragear 17G90Q.
  • Zdobył już on bardzo prestiżową nagrodę CES 2022 za połączenie stylu wraz z ogromną wydajnością.
  • Laptopa wyposażono w kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3080 Max-Q i procesor Intela 11. generacji Tiger Lake-H.

LG Electronics ukazało dzisiaj światu swój pierwszy gamingowy laptop. Trafi on do serii urządzeń premium nazwanej Ultragear. Już przed swoją premierą zdążył zdobyć kilka nagród, z czego najbardziej prestiżową jest nagroda CES 2022. Laptop otrzymał ją między innymi za połączenie gigantycznej wydajności osiąganej przez jego podzespoły, o których dalej, z niezwykle smukłą budową przypominającą bardziej notebooka niż potężny komputer gamingowy.

Laptop Ultragear 17G90Q od LG przodem
Źródło: LG

Jak widać na powyższej fotografii, laptop wygląda bardzo estetycznie. Wszystkie jego podzespoły ukryto w obudowie o grubości zaledwie 2 centymetrów. Cały sprzęt waży nieco ponad 2,7 kilograma. Ultragear 17G90Q wykończony został za pomocą dobrze dobranego aluminium. Według producenta gwarantuje ono wysoką trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

Ultragear 17G90Q – specyfikacja sprzętu od LG

Opisując specyfikację tego laptopa, nie sposób nie wspomnieć o potężnej karcie graficznej Nvidia GeForce RTX 3080 Max-Q, która gwarantuje wysoką wydajność tej jednostki. Rolę procesora odgrywa 11. generacja od Intela zamontowana w sockecie Tiger Lake-H. Pamięć RAM ulokowana w dwóch kanałach ma pojemność 32 GB. Jej taktowanie nie zostało oficjalnie podane przez LG, jednak można zakładać, że nie będzie ono niższe niż 3000 MHz. Miejsce na system, programy oraz gry zapewni dysk SSD o pojemności 1 TB.

Wyświetlacz ma rozdzielczość 4K oraz rozmiar 17 cali. Częstotliwość odświeżania wynosi 300 Hz, co według producenta nie jest największą zaletą tego modelu. LG chwali się zastosowaniem w tym laptopie chłodzenia wykorzystującego komorę, w której znajduje się para wodna. Według pierwszych testów ta technologia działa porównywalnie dobrze do chłodzenia cieczą przy jednoczesnym mniejszym obciążeniu pompy, co jest kolejnym plusem.

Laptop Ultragear 17G90Q od LG tyłem
Źródło: LG

Ultragear 17G90Q dodatkowo optymalizuje wrażenia z gry dzięki oprogramowaniu opracowanego przez firmę LG. Ultragear Studio pozwala między innymi na monitorowanie i rejestrowanie danych o podzespołach komputera, takich jak TDP czy taktowanie procesora. Oprócz zadań przeznaczonych specjalnie pod kontrolowanie stanu laptopa w czasie rzeczywistym Ultragear Studio także realizuje funkcje personalizacyjne. Z pomocą tego oprogramowania jesteśmy w stanie zmienić kolor każdego klawisza na klawiaturze oraz zmienić jego zachowanie, korzystając z gotowych schematów lub tworząc swój nowy.

Kiedy Ultragear 17G90Q trafi na rynek?

Laptop trafi do sprzedaży w Korei Południowej na początku 2022 roku. Na razie nie znamy jego ceny. Prawdopodobnie pierwsze przecieki pojawią się pod koniec bieżącego roku. Z pewnością premiera tego laptopa gamingowego jest dużym krokiem milowym w rozwoju LG i sprawi, że rynek przenośnych komputerów stanie się bardziej konkurencyjny.