Charon’s Staircase – horror od Indigo Studios na nowym zwiastunie

Fabularny punkt wyjścia, jakim jest pomysł wysłania tajnego agenta do sekretnego miejsca pełnego dziwnych eksperymentów i dokumentów, które należy zniszczyć może doprowadzić nas albo do historii rodem z gatunku kina akcji, albo do horroru. Charon’s Staircase to gra, która zdecydowała się na tę drugą opcję.

2 czerwca 2022
Na skróty
  • Charon’s Staircase to nadchodzący horror z zagadkami i eksploracją.
  • Głównym bohaterem gry jest agent, który ma znaleźć i zniszczyć tajne dokumenty.
  • Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale możliwe, że nastąpi ona w październiku tego roku.

W Charon’s Staircase, najnowszej produkcji przygotowywanej przez Indigo Studios i wydawanej przez SOEDESCO, wcielimy się w rządowego agenta posługującego się pseudonimem „Desmond”, którego zadaniem jest odnalezienie i pozbycie się tajnych dokumentów. W tym celu wyruszymy do Oack Grove, miejsca, gdzie przy okazji trafimy na eksperymentalny szpital i dowiemy się, że sekretów jest znacznie więcej niż się spodziewaliśmy, a najwłaściwszą decyzją jest ujawnienie ich na forum publicznym. Choć nie znamy póki co szczegółowych informacji na temat samej fabuły, wiemy, że klimat gry inspirowany będzie klimatem lat 70. w Europie Środkowej oraz że połączy elementy horrorowe z łamigłówkami i eksploracją.

Charon’s Staircase – nowy zwiastun i data premiery

Tytuł otrzymał dzisiaj świeży trailer, który jest jednak dość krótki. Materiał nie zdradza jeszcze zbyt wiele, ale oddaje przy tym głos głównemu bohaterowi, „Desmondowi”. Ten wprowadza nas pokrótce w świat Oack Grove, kusząc większą tajemnicą, związaną z pewnymi wydarzeniami z przeszłości.

Dokładna data premiery Charon’s Staircase również nie została jeszcze podana – prawdopodobnym terminem jest październik bieżącego roku – wiadomo natomiast, że tytuł trafi na PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!